PGE GKS podpisuje trzy nowe kontrakty

2018-07-07 02:02:30

PGE GKS podpisuje trzy nowe kontrakty

PGE GKS Bełchatów podpisał trzy nowe kontrakty na nowy sezon z piłkarzami, którzy będą reprezentować "Brunatnych". Jest jedna nowa twarz w zespole, jeden powrót i jedna przedłużona umowa.

Nowym nabytkiem PGE GKS został 23-letni defensywny pomocnik Paweł Czajkowski, który będzie występował z numerem 8. Do tej pory grał tylko w KSZO Ostrowiec Św., dla którego zagrał w 121 oficjalnych meczach strzelając 20 goli.

- Moje atuty to waleczność, odbiór piłki i strzał z dystansu- ocenia swoje walory zawodnik, cytowany przez oficjalny serwis klubu GKSBelchatow.com.

Czajkowski podpisał z PGE GKS dwuletni kontrakt do końca sezonu 2019/2020. Roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok podpisał Mateusz Szymorek. Wychowanek "Brunatnych" wraca na Sportową po roku przerwy. Ten czas spędził w trzecioligowej Olimpii Zambrów, gdzie był podstawowym graczem, notując 33 występy.

W PGE GKS "Szymor" zagra z nr 2 na koszulce, swoim ulubionym. Przed odejściem z klubu zaliczył 42 występy w pierwszej drużynie PGE GKS, także w Ekstraklasie.

- Od małego marzyłem o grze w pierwszej drużynie. Ten cel kiedyś się spełnił, ale teraz miałem rok przerwy - podkreśla zawodnik w rozmowie z oficjalną stroną klubu. - Ten rok w Olimpii na pewno dał mi wiele doświadczenia, zagrałem w niemal każdym meczu i doceniłem  przy okazji to, co miałem w Bełchatowie. Straciłem to w kilka dni, kiedy ze mnie zrezygnowano. Teraz wracam i z tym bagażem doświadczeń chcę dać jeszcze więcej tej drużynie niż wcześniej. W Olimpii wywalczyłem sobie miejsce na lewej obronie i na tej pozycji rozegrałem cały sezon i myślę, że zostawiłem pozytywne opinie po sobie, zarówno wśród kolegów jak i kibiców.

Szymorek to drugi po Mateuszu Grzelaku wychowanek, który wraca do PGE GKS tego lata. Oprócz nich i Czajkowskiego klub zakontraktował także Huberta Tylca z Polonii Bytom. Kontrakty podpisali też Mateusz Stolarczyk i Hyubert Berłowski z zespołu rezerw.

W nowym sezonie barwy PGE GKS reprezentował dalej będzie kapitan drużyny, bardzo doświadczony, 37-letni Patryk Rachwał. "Rambo" podpisał umowę na nowy sezon. Będzie to jego dziesiąty w sumie sezon w barwach "Bruynatnycdhc".

Zdjęcia gksbelchatow.com

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706748 odwiedzin