Już po raz 42. kolarze pojechali o "Wielką Nagrodę Bełchatowa"

2018-07-03 20:33:56

42. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" oraz 4. Memoriał Kazimierza Jasińskiego przeszedł już do historii. Ulicami naszego miasta i powiatu przejechało niespełna stu kolarzy, których mieszkańcy Bełchatowa na trasie mogli zobaczyć kilkukrotnie.

W obu kategoriach kolarze poruszali się ulicami: 1 Maja, Staszica, Olsztyńską, przez miejscowości: Myszaki, Niedyszyna, Postękalice, Dobiecin oraz ulicami: Goetla, Staszica, Okrzei i Dąbrowskiego, gdzie na poziomie Hali "Energia" znajdowała się zarówno linia startu, jak i mety.

Wyścig w kategorii Junior to 4. Memoriał Kazimierza Jasińskiego, gdzie rywalizacja odbywała się na dystansie 94 km. Kolarze mieli więc zatem do pokonania pięć pętli, a każda z nich wynosiła 18,3 km długości. W rywalizacji 1. lokatę zajął Kacper Walkowiak z UKS COPERNICUS - SMS Toruń, zaraz po nim na mecie pojawił się Łukasz Michalski z teamu UKS MOTO AGBUD STELWELD Jelcz Laskowice, a z siedmiosekundową stratą na 3. miejscu uplasował się jego kolega z drużyny Damian Bieniek. Na trasie kolarze w tej kategorii poruszali się ze średnią prędkością 43,86 km/h. W tym wyścigu na starcie stawiło się 44 kolarzy, a 29 go ukończyło. W całej stawce na 17. lokacie znalazł się reprezentant LSKK Bełchatów, Mateusz Wojtasik, który w klasyfikacji LZS okazał się najlepszy. - Wyścig bardzo trudny. Już po pierwszych kilometrach myślałem, że nie dojadę do końca, ale potem już mi przeszło. Do Bełchatowa zjechała się bardzo mocna ekipa, a ja wiem, że mogłem powalczyć o jeszcze więcej - wyjaśnia Wojtasik, który na mecie zjawił się niespełna cztery minuty po triumfatorze.

W rywalizacji Seniorów - Orlik o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" zwyciężył Adam Stachowiak z Voster Uniwheels Team, który na metę wjechał przed Tobiaszem Pawlakiem z Domin Sport oraz przed swoim kolegą z teamu Mateuszem Komarem. W tym wyścigu średnia prędkość wynosiła 46,40 km/h. Na starcie stanęło do walki 40 kolarzy, a 29 z nich ukończyło wyścig. - Duże podziękowania za pomoc należą się mojemu klubowemu koledze, który zajął 3. pozycję. Ja wygrałem, ale on też może czuć się zwycięzcą, ponieważ wykonał kawał dobrej roboty - tłumaczy Stachowiak, dla którego było to premierowe zwycięstwo w Bełchatowie.

W międzyczasie, kiedy starsi kolarze przemierzali kolejne kilometry przy Hali "Energia" odbywały się wyścigi rowerowe dla dzieci. 6-latkowie pojechali na dystansie 100 metrów, dzieci w wieku 7-8 lat walczyli na 500 metrów, 9-10 lat to dystans 800 metrów, 11-13 lat na dystansie 1000 metrów oraz najstarsi 14-15 lat na 1500 metrów. Po zakończeniu imprezy najlepsi otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary.