Blisko 370 młodych graczy wzięło udział w drugiej edycji Hattrick Bełchatów Cup 2018

2018-07-02 22:09:23

UKS Hattrick Bełchatów był organizatorem drugiej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Starosty Powiatu Bełchatowskiego Hattrick Bełchatów CUP 2018. W dwudniowych zmaganiach udział wzięły 34 drużyny, a na sztucznym boisku Miejskiego Centrum Sportu rywalizowało blisko 370 młodych adeptów piłki nożnej.

Hattrick Bełchatów CUP 2018 o Puchar Starosty Powiatu Bełchatowskiego dla rocznika 2007 i młodszych

W fazie eliminacyjnej drużyny rywalizowały systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach siedmiozespołowych.. W fazie finałowej podzielono drużyny w zależności od miejsca, które zajęły w klasyfikacji fazy eliminacyjnej. W "Lidze Mistrzów" mierzyło się ze sobą sześć najlepszych zespołów z eliminacji, grając również systemem "każdy z każdym". W "Pucharze UEFA" toczyło walkę osiem ekip, które w fazie eliminacyjnej w obu grupach zajęły lokaty 4-7.

W klasyfikacji końcowej "Ligi Mistrzów" na 1. miejscu uplasował się Zawisza Pajęczno, przed ŁKS I Łódź i ŁKS II Łódź. Dalej poza podium znalazły się kolejno: Orlik Blachownia, UMKS Korab Łask oraz Włókniarz Zgierz. W tej grupie najlepszym strzelcem wybrany został Krystian Kwaśniak z Zawiszy Pajęczno, najlepszym bramkarzem okrzyknięto Patryka Szewczyka z UMKS Korab Łask, a z kolei najlepszym zawodnikiem wybrano Filipa Marcjanka z ŁKS I Łódź.

W tabeli "Pucharu UEFA" wygrała drużyna Czarnych Rząśnia. 2. lokata należała do Szczerbca Wolbórz, a 3. pozycję zajął zespół UKS Hattrick Bełchatów. Dalej kolejno znalazły się: APN I Piotrków Trybunalski, MUKS Widawa, KS Grocholice, Orlęta Cielądz i APN II Piotrków Trybunalski.

Co ciekawe w tym gronie najwięcej bramek zdobyła Michalina Adamczyk, najlepszym bramkarzem wybrany został Filip Kiełb ze Szczerbca Wolbórz, a statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał zawodnik Czarnych Rząśnia, Miłosz Siedlarek.

Dzień później rozegrano kolejne zawody w ramach Hattrick Bełchatów CUP 2018, ale tym razem dla rocznika 2010 i młodszych. Patronem honorowym tych zmagań był Prezes OZPN Piotrków Trybunalski, Stanisław Sipa. W tych zmaganiach udział wzięło 20 ekip, co dało 200 uczestników.

W eliminacjach drużyny walczyły systemem "każdy z każdym" w czterech grupach pięciozespołowych. W finałowej fazie rozgrywek podzielono ekipy w zależności od miejsca w tabeli fazy eliminacyjnej. W "Lidze Mistrzów" walczyło osiem najlepszych zespołów z eliminacji również systemem "każdy z każdym" w dwóch czterodrużynowych grupach. W "Pucharze UEFA" rywalizowało 12 ekip, które w eliminacjach w poszczególnych grupach zajmowały miejsca 3-5. Najlepszy w całych zmaganiach okazał się ŁKS I Łódź, który wyprzedził Sokół Aleksandrów Łódzki oraz Pogoń Zduńska Wola. Dalej kolejno plasowały się: Unia Boryszew, Boruta Zgierz, Stadion Śląski Chorzów, Zawisza Pajęczno i Hattrick Bełchatów (grupa mieszana dziewczyn i chłopaków). Najlepszym strzelcem okazał się Igor Figlarski z Sokoła Aleksandrów Łódzki. Najlepszym golkiperem wybrany Mateusza Stobieckiego z Unii Boryszew, a najlepszym graczem został Bartłomiej Buczkowski z ŁKS I Łódź.

W "Pucharze UEFA" najlepsza okazała się Akademia z Sieradza, która na podium wyprzedziła kolejno APN Piotrków Trybunalski I oraz Wartę Sieradz. Poza podium kolejno znaleźli się: Korab Łask, GKS I Bełchatów, ŁKS Łódź, Orlik Blachownia, GKS II Bełchatów, Lot Konopiska, APN Piotrków Trybunalski II, SMS Łódź oraz RKS Radomsko.

Tutaj najskuteczniejszym strzelcem był Kacper Walkowski z Akademii Sieradz. Najlepszym bramkarzem wybrano Alana Wódkę z GKS Bełchatów, a najlepszym graczem został Witold Zadumiński z APN Piotrków Trybunalski I. W konkursie żonglerki, który zorganizowano, wygrał Aleksander Majda z sieradzkiej Akademii.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 639164 odwiedzin