Utalentowany rozgrywający Kamil Droszyński piątym nabytkiem PGE Skry

2018-07-01 17:56:48

Utalentowany rozgrywający Kamil Droszyński piątym nabytkiem PGE Skry

Włodarze PGE Skry Bełchatów sfinalizowali już piąty transfer przed sezonem 2018/2019. Tym razem nowym zawodnikiem aktualnego Mistrza Polski został młody rozgrywający Kamil Droszyński. 21-latek związał się z żółto-czarnymi dwuletnią umową.

Utalentowany rozgrywający jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz, z którym Droszyński zdobył Mistrzostwo Młodej Ligi w 2012 roku. 12 miesięcy później Kamil przeszedł do Spały, gdzie z drużyną SMS zdobył Mistrzostw Polski kadetów w 2014 roku oraz wicemistrzostwo I ligi w 2016 roku. To będąc w Spale, Droszyński odniósł swoje pierwsze sukcesy w reprezentacji. W kadrze kadetów zdobył on w 2015 roku Mistrzostwa Europy i Mistrzostwo Świata. Droszyński w obu turniejach został wybrany najlepszym rozgrywającym. W 2016 roku Kamil Droszyński przeniósł się do belgijskiego Lindemans Aalst, gdzie zdobył brązowy medal. W ostatnim sezonie 21-latek był zawodnikiem Cerradu Czarnych Radom. - Sezon w Radomiu uważam za udany. Może nie do końca, kiedy spojrzymy na miejsce w tabeli, na którym go zakończyliśmy (10 miejsce przyp. red.), ale ja jestem zadowolony. Na samym początku kontuzja Dejana Vincicia dała mi szansę występu w szóstce przez całą pierwszą rundę. W tym czasie dużo się nauczyłem, w pewnym stopniu na pewno jeszcze dojrzałem, starałem się wykorzystać jak najlepiej szansę, która się pojawiła. Patrząc więc z perspektywy czasu, cieszę się, że w zeszłym roku zdecydowałem się na przejście do Czarnych Radom. Jest to klub dobrze zorganizowany i mający ogromne ambicje sportowe. Na pewno ten ostatni sezon będę wspominał bardzo dobrze – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

- Przez dwa ostatnie sezony współpracowałem ze świetnymi rozgrywającymi. W tym nadchodzącym, po raz kolejny będę miał okazję uczyć się od bardzo doświadczonego zawodnika, jakim jest Grzegorz Łomacz. Na pewno będę wykorzystywał wszystkie wskazówki, jakie otrzymam, żeby być coraz lepszym i cały czas się rozwijać – wyjaśnia 21-latek i przyznaje, że chciałby się jak najwięcej nauczyć od Grzegorza Łomacza.

Droszyński mierzy 190 cm wzrostu i waży 86 kg. Jego zasięg w ataku to 328 cm, a zasięg w bloku 305 cm. Do tej pory PGE Skra Bełchatów zakontraktowała już przyjmujących: Piotra Orczyka i Artura Szalpuka, środkowego Jakuba Kochanowskiego oraz atakującego Renne Teppana.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706730 odwiedzin