Szymon Woźniak wraca z Mistrzostw Polski U-20 bez medalu

2018-06-27 23:03:12

Szymon Woźniak wraca z Mistrzostw Polski U-20 bez medalu

We Włocławku odbyły się 72. Mistrzostwa Polski PZLA U-20. W trakcie trzydniowej rywalizacji miał okazję zaprezentować się bełchatowianin Szymon Woźniak, który w biegu na dystansie 100 metrów zajął 5. miejsce, a w rywalizacji na 200 metrów uplasował się na 9. lokacie.

- Jest to słaby wynik. Szymon od trzech lat nie schodził z podium, ale cały sezon był bardzo dziwny. Jedynym plusem jest to, że został on powołany na Mistrzostwa Świata U-20 do sztafety 4x100 metrów - podkreśla trener Łukasz Mantyk.

Już w pierwszym dniu zmagań Szymon wziął udział w rywalizacji na dystansie 100 metrów. Bełchatowianin w trzecim biegu eliminacyjnym uplasował się na 3. miejscu z czasem 10,76s. Spośród wszystkich czterech biegów eliminacyjnych Woźniak uzyskał szósty czas i tym samym mógł wziąć udział w finale A. Tam niespełna 19-letni biegacz uplasował się na 5. lokacie z czasem o setną sekundy lepszym niż w eliminacjach.

W rywalizacji na dystansie 200 metrów zawodnikowi Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego nie dopisało szczęście. W drugim biegu eliminacyjnym zawodnik zajął 3. miejsce z rezultatem 21,89s. Do finału awansowało ośmiu biegaczy z najlepszym czasem, a wynik uzyskany w eliminacjach przez Woźniaka był dziewiątym. Bełchatowianin był zmuszony zadowolić się udziałem w finale B, gdzie bez problemu zwyciężył z czasem 22,30s. Rywal, który przybiegł na metę za Woźniakiem na drugim miejscu, stracił do niespełna 19-letniego biegacza aż 0,20s.

- W biegu na dystansie 100 metrów czegoś z pewnością zabrakło. Musimy usiąść i przeanalizować te wyniki. Trzeba przyznać, że rywale biegali bardzo szybko, bo z takimi rezultatami w ubiegłym roku Szymon zdobyłby medal. W biegu na dystansie 200 metrów Szymonowi ewidentnie zabrakło szczęścia, ponieważ Szymon został nie do końca uczciwie rozstawiony w seriach w eliminacjach, a ponadto, jeżeli chodzi o wiatr, mieliśmy sporego pecha. Mam nadzieję, że wraz z narodową sztafetą 4x100 metrów Szymon awansuje do najlepszej "8" świata i tam pokaże pełnię swoich możliwości - wyjaśnia Mantyk.

Pełne wyniki z 72. Mistrzostw Polski PZLA U-20 można znaleźć TUTAJ.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706752 odwiedzin