PGE GKS w dalszym ciągu buduje kadrę. Bartosiak i Grolik z nowymi umowami

2018-06-22 15:02:38

PGE GKS w dalszym ciągu buduje kadrę. Bartosiak i Grolik z nowymi umowami

Dużą aktywnością wykazali się w piątek przedstawiciele PGE GKS Bełchatów, dzięki czemu poinformowano oficjalnie o pozostaniu przy Sportowej dwóch ważnych zawodników - Bartłomieja Bartosiaka i Marcina Grolika oraz zakontraktowaniu 24-letniego skrzydłowego.

Prezes klubu Wiktor Rydz kilkukrotnie przekonywał przedstawicieli naszego serwisu, że wraz z dyrektorem sportowym Marcinem Węglewskim, walczy o dalszą grę dla "Brunatnych" Grolika. Rozmowy, choć długie, zakończyły się sukcesem. Obrońca podpisał nowy kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny.

- Rozmowy trwały od końca maja aż do czwartku - powiedział Marcin Grolik cytowany przez oficjalny serwis klubu. - Nie ukrywam, że były pewne propozycje z wyższej ligi. Cieszę się, że zostaję i że klub chciał, bym tu nadal grał pomimo tak długiej absencji na boisku. Mam sobie coś udowodnienia, bo wiem, na co mnie stać. Wiedziałem, w jakiej formie byłem przed kontuzją i wiem, co mogę jeszcze dać tej drużynie teraz po całkowitym powrocie do zdrowia - dodaje "Grolo".

Wraz z nim podpis pod nowym kontraktem złożył Bartosiak. Wychowanek "Brunatnych" również wybrał opcję rocznego kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon. - Cały sezon pod względem indywidualnych statystyk był dobry. Wcześniej nie udawało mi się strzelać tylu bramek i tak często asystować. Było z tego powodu zainteresowanie moją osobą, otrzymałem ofertę podpisania umowy w innym klubie, ale ustaliliśmy wspólnie z żoną, że zostajemy na miejscu, by m.in. pomóc klubowi wyjść na prostą - wyjaśnił swą decyzję Bartosiak.

Aktywny dzień przedstawicieli PGE GKS dopełniło zakontraktowanie drugiego nowego zawodnika. Został nim 24-letni skrzydłowy Hubert Tylec, który poprzedni sezon spędził w IV-ligowej Polonnii Bytom (30 meczów, 8 bramek i ponad 10 asyst). Co ciekawe, był testowany w Bełchatowie minionej zimy. Przypomnijmy, że wcześniej bełchatowianie zakontraktowali bocznego obrońcę, Mikołaja Grzelaka.

Więcej o ruchach kadrowych PGE GKS na stronie klubowej TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

fot. Adrian Mielczarski / amielczarski.com

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706727 odwiedzin