Ostatni w sezonie występ fighterów z klubu Gladiators

2018-06-20 14:27:29

Ostatni w sezonie występ fighterów z klubu Gladiators

Czterech zawodników klubu Gladiators Bełchatów wzięło udział w Pucharze Polski kick-light i K1 Rules, który odbył się w Bałtowie.. Bardzo dobrze zaprezentowali się dwaj młodzi fightery Oliwier Jarzecki i Tomasz Lange, którzy debiutowali w tego typu zawodach.

Na zasadach K1 rywalizowali Filip Benben i Sebastian Link. Ten pierwszy w kategorii senior do 75kg przegrał walkę ćwierćfinałową z Jakubem Mroczkowski z klubu KS Czerwony SMOK Poznań. Filip tę walkę zdecydowanie przespał, co spowodowało, że rywal bez problemu poradził sobie z nim. Drugi z seniorów Sebastian Link walczył w kat. wagowej do 63,5kg. Bełchatowianin otrzymał wolny los, co spowodowało, że od razu awansował do finału, gdzie zawalczył z doświadczonym Miłoszem Hołodniukiem z klubu UKS Puncher Wrocław. Sebastian po zaciętej i wyrównanej walce przegrał jednak na punkty i zajął drugie miejsce.Debiutujący w zawodach Tomasz Lange podobnie jak jego starszy kolega Sebastian od razu znalazł się w finale, gdzie minimalnie przegrał na punkty z o wiele wyższym Kamilem Miedziarkiem z klubu KS Czerwony SMOK Poznań. Drugi z debiutantów Oliwier Jarzecki w przedwalce pewnie wygrał 3:0 z Maciejem Wagą z klubu KS Czerwony SMOK Poznań. W starciu półfinałowym Oliwier przegrał jednogłośnie na punkty z Mateuszem Gunia z Klubu Sportowego DRAGON Starachowice.

- Dla nas to już koniec sezonu. Był to nasz ostatni turniej tego półrocza. Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych młodych zawodników na turnieju i poza nim. Mają oni dopiero 10 lat i były to dla nich pierwsze zawody, w których mogli wystąpić ze względu na wiek. Tomek i Oliwier walczyli z bardziej doświadczonymi rywalami i nie odstawali im na krok. Sebastian swoją szczytową formę zaprezentował na Pucharze Świata w Austrii, a te zawody były dla naszych gladiatorów treningiem. Jedynie Filip nie pokazał pełni swoich możliwości, ale to jest sport i czasem po prostu tak jest - tłumaczy trener Michał Benben.

fot. Gladiators Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829804 odwiedzin