Futbolowe podsumowanie regionu #35

2018-06-18 17:30:00

Dwa mecze, dwie porażki - w słabym stylu pożegnały się nasze drużyny z sezonem 2017/2018 IV ligi. Włókniarz Zelów przegrał ze Stalą Niewiadów, a rezerwy PGE GKS Bełchatów w domowym pojedynku z Pilicą Przedbórz. Za to odmienne humory panują w Ruścu, gdzie Hetman na zakończenie rozgromił LZS Pyszków aż 6:2!

Włókniarz by zakończyć sezon jako najlepsza lokalna drużyna w IV lidze musiał wygrać ze Stalą Niewiadów. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła objąć prowadzenia, za to po przerwie padło aż pięć goli. Do 90. minuty utrzymywał się remis 2:2, a dla Zelowa strzelali Adrian Olszewski i Albin Maciejewski. Jednak w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali po raz trzeci pokonać golkipera gości i mogli cieszyć się z końcowego sukcesu.

Walkowerem swój mecz ze Zjednoczonymi Bełchatów wygrała Omega Kleszczów, dzięki czemu o dwa "oczka" wyprzedziła w końcowej tabeli podopiecznych Tomasza Fiszera. Z kolei na zaledwie piętnastej pozycji ukończyły sezon rezerwy PGE GKS, a w ostatniej serii gier uległa również zdegradowanej Pilicy Przedbórz 1:2. Co ciekawe, w drużynie "Brunatnych" wystąpiło w sumie aż dziewięciu juniorów z rocznika 2001. Trenerem asystentem w tym meczu był Przemysław Przybylski, który prowadzi wspomniany rocznik.

Ciekawy mecz oglądali kibice w Ruścu, gdzie tamtejszy Hetman pokonał aż 6:2 LZS Pyszków. Beniaminek sieradzkiej A-klasy zgodnie ze przedsezonowym założeniem finiszował w środku stawki, na co wpływ miała także efektowana passa siedmiu zwycięstw z rzędu w rundzie wiosennej. Co warte uwagi, nastąpiła ona po tym jak Hetman przegrał pięć kolejnych spotkań. Ponadto sobotnie spotkanie było ostatnim w karierze dla Sebastiana Kłosa, który na granicy powiatu bełchatowskiego spędził 4,5 roku.

IV liga, gr. łódzka (34. kolejka):
* PGE GKS II Bełchatów - Pilica Przedbórz 1:2 (1:1)
bramka dla GKS II: Damian Siewiera (rzut karny)

GKS II: Malicki (85’ Kacprzyk) - Wojtczyk (80’ Jędraszek), Zieliński Góralczyk, Pędziwiatr (46’ Sionkowski) - Siewiera, Nowak (60’ Chudzik) - Bąkowicz (46’ Hajdasz), Szyszkowski (60’ Morkowski), Mielczarek (68’ Gierasimiuk), Berłowski

* Stal Niewiadów - Włókniarz Zelów 3:2 (0:0)
bramki dla Zelowa: Adrian Olszewski, Albin Maciejewski

* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Omega Kleszczów 0:3 (walkower)

(6. Omega Kleszczów 55 [16-7-11] 67:55; 7. Włókniarz Zelów 53 [17-2-15] 65:63; 15. GKS II Bełchatów 34 [10-4-20] 61:84; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-34] 4:189; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

A klasa, gr. Sieradz II (30. kolejka):
* Hetman Rusiec - LZS Pyszków 6:2
bramki dla Hetmana: Artur Witczański (x2), Krystian Stępień, Łukasz Mielczarek, Marcin Maliszak, Wiktor Uciński

(6. Hetman Rusiec 51 [15-6-9] 90:61)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 507808 odwiedzin