Brązowy medal naszego karateki

2017-06-21 17:04:06

Brązowy medal naszego karateki

Tomasz Jończyk, bełchatowski karateka, został brązowym medalistą XXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w karate tradycyjnym. Zawodnik Łódzkiej AKT nie planował startu indywidualnego, który ostatecznie zakończył się miejscem na podium.

Poziom sportowy w walkach mężczyzn zdaniem obserwatorów stał na wysokim poziomie sportowym. Swoją bardzo dobrą formę potwierdził rywalizujący w konkurencji kata Witold Kwieciński z łódzkiej AKT, który pokonał Rafała Wajdę z krakowskiego KKT i Jończyka. Przez dwa dni na Zamojszczyźnie rywalizowało blisko 400 zawodników i zawodniczek z 56 klubów z całego kraju.

- Jestem zaskoczony tym wynikiem, ponieważ do Zamościa jechałem z myślą o starcie w konkurencji drużynowej, ze swoimi uczniami. Obiecałem im ten występ jeszcze w czasach, gdy wspólnie pracowaliśmy. Ta sztuka się jednak nie udała, ponieważ jeden z nas tuż przed mistrzostwami się rozchorował - tłumaczy brązowy medalista MP, dla którego ten krążek to bardzo dobry wynik.

Na co dzień Tomasz Jończyk jest nauczycielem w-f w ZSP nr 9, a po pracy swój wolny czas nieustannie poświęca karate. - Z tym sportem praktycznie się nie rozstaję, cały czas trenuję. Przygotowania do tak wymagającej imprezy to wiele czasu spędzonego w treningu. Jestem zdania, że solidnie przepracowałem ten sezon, który rozpocząłem we wrześniu. Będąc na macie czułem się w formie, ale pewnych rzeczy, jak chociażby wiek się nie przeskoczy - śmieje się Jończyk.

- Karate w Polsce jest na wysokim poziomie, a zdobycie medalu na krajowych mistrzostwach bywa trudniejsze niż np. na Mistrzostwach Świata czy Europy. Głównie z tego względu, że w większości medaliści tych zawodów to Polacy. A ponadto w Zamościu byłem jednym z najstarszych liczących się zawodników, którzy mieli szansę na medal - mówi były medalista Mistrzostw Świata.

Wśród medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski był też podopieczny Jończyka, dwukrotny medalista, Antoni Wojtysiak (Łódzka AKT). Wywalczył srebro w Kumite indywidualne i brąz w Fuku-go chłopców. - Prowadzę go od blisko dziesięciu lat, a za ten start należy mu się wielki szacunek. Nie skłamię jeśli stwierdzę, że w dniu zawodów spędził cały dzień na macie - kończy bełchatowski medalista.

fot. Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 657260 odwiedzin