Natalia Krześlak z brązowym medalem w czasówce nad Bałtykiem

2018-06-07 01:04:58

Młoda zawodniczka LSKK Bełchatów miała okazję w ostatnim czasie spędzić kilka dni w Darłowie, gdzie w przeciągu trzech dób zaliczyła trzy wyścigi. Nie wszystkie starty usatysfakcjonowały Natalię Krześlak, która jest typem ambitnej kolarki.

W przeciągu tych trzech dni na starcie stanęło 220 zawodniczek. W kategorii juniorek młodszych, gdzie rywalizowałą bełchatowianka na starcie stanęły 43 zawodniczki. W pierwszym dniu zawodów Natalia wzięła udział w kryterium, czyli inaczej w eliminacjach. Już od samego początku bełchatowiance nie jechało się najlepiej, ale drugiego dnia wszystko się zmieniło. W jeździe indywidualnej na czas na 10-kilometrowej trasie, która była bardzo płaska i sprzyjała zawodnikom dobrze jeżdżącym w czasówkach, Natalia Krześlak zajęła 3. miejsce. - Moje starania przyniosły efekt. Jechało mi się bardzo dobrze, a do zwyciężczyni straciłam 16 sekund - relacjonuje kolarka. To oznaczało, że młoda zawodniczka otrzymała brązowy medal i pamiątkowy dyplom za zajęcie 3. miejsca w Mistrzostwach Zrzeszeń LZS w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas.

W trzecim i jednocześnie ostatnim dniu zmagań odbył się wyścig ze startu wspólnego. Rywalizacja toczyła się po raz kolejny na płaskiej, 10-kilometrowej trasie. Juniorki młodsze, do których zalicza się Natalia miały do pokonania pięć rund. - Na początku jechałam fatalnie. Z każdą rundą było jednak coraz lepiej. W trakcie jazdy było wiele prób ataku, ale nikt nie zdołał się oderwać od peletonu. Wyścig rozegrał się na bardzo dynamicznym finiszu, gdzie uplasowałam się na 5. pozycji, co nie jest szczytem moich marzeń i ambicji - tłumaczy Natalia, która teraz skupia się na ciężkiej, systematycznej i konsekwentnej pracy.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 478102 odwiedzin