Futbolowe podsumowanie regionu #31

2018-05-28 17:21:50

Futbolowe podsumowanie regionu #31

W coraz gorszym położeniu są na finiszu ligi piłkarze PGE GKS II Bełchatów. W niedzielę "Brunatni" przegrali ważne spotkanie z rezerwami Pelikana Łowicz. Gorycz porażki musieli przełknąć również zawodnicy Astorii Szczerców, którzy byli uczestnikami hitu piotrkowskiej klasy okręgowej. Za to w B-klasie Alfa Kleszczów choć strzeliła 6 bramek, to przegrała swój mecz!

Młodzi bełchatowianie przegrywając 2:3 (0:1) z Pelikanem II Łowicz utrudnili sobie szansę na pozostanie w gronie czwartoligowców. Zdaniem opiekuna górniczej "dwójki" Piotra Bajdziaka, była to jednak zasłużona porażka. To również trzeci z rzędu przegrany mecz GKS II. - Ci chłopcy potrafią grać w piłkę, mają duży potencjał, ale chyba momentami z racji swojego młodego wieku, jeszcze nie do końca radzą sobie z presją, która występuje w tych okolicznościach - tłumaczył po spotkaniu Bajdziak, który przy okazji tego pojedynku stracił także ważne ogniwo jakim bez wątpienia jest Michał Lewandowski.

"Lewy" pod koniec pierwszej części spotkania upadając po walce o górną piłkę, uczynił to na tyle niefortunnie, że zawył z bólu i boisko musiał opuścić na noszach. Następnie został przetransportowany do szpitala, gdzie na szczęście pierwsze badania nie wykazały żadnego złamania. Dalsza diagnostyka jeszcze przed zawodnikiem. Zapewne nie pomoże on drużynie w środę, kiedy to GKS II zagra na wyjeździe z Borutą Zgierz. Swoje spotkanie przegrał również Włókniarz Zelów, który uczynił to na boisku najlepszej drużyny rozgrywek - Unii Skierniewice. Zelowianie będąc słabszym od lidera, umożliwiając mu dopisanie trzech punktów, byli zarazem świadkami radości z awansu do III ligi skierniewickiej ekipy.

Swój mecz po "złotym golu" Krzysztofa Kowalskiego wygrała Omega Kleszczów. Za to punkty zgubiły rezerwy "Omeżki", które zremisowały z Lechią II Tomaszów Maz. Jedynego gola dla ekipy z klasy okręgowej zdobył po raz kolejny jej grający trener, Witold Sowała. Włodarze klubu nie muszą obawiać się spadku z tej klasy rozgrywkowej, w której nadal będą rywalizować m.in. z Astorią Szczerców. Drużyna Marka Przybyła przegrała w hicie kolejki z Polonią Piotrków Tryb. aż 1:6! - Do przerwy remisowaliśmy 0:0 i ta część gry wyglądała dobrze. Mieliśmy w niej dwie stuprocentowe okazje, które mogliśmy wykorzysta, ale się nie udało. W drugiej połowie popełniliśmy tak kuriozalne błędy w obronie, że w ciągu 5 minut straciliśmy dwie bramki i wszystko się posypało. Mimo wszystko nie zasłużyliśmy na taki wymiar kary - mówił w rozmowie z naszym serwisem opiekun Astorii. Mimo tej porażki klub ze Szczercowa nadal zajmuje drugą lokatę, ustępując tylko RKS Radomsko.

Klasę niżej na kolejkę prze końcem sezonu tabelę gr. II otwierają szczercowskie rezerwy. Tym razem Astoria II wygrała na wyjeździe z Ruchem Chrzanowice 4:1, ale premii w postaci awansu otrzymać nie może. Wiąże to się z tym, że w piotrkowskiej klasie okręgowej gra jej pierwszy zespół. Jednak jak informuje Łódzki Futbol, "jest jedno ale". - Jeśli żaden z zespołów ze skierniewickiej klasy okręgowej nie będzie zainteresowany grą w IV lidze łódzkiej, wtedy mogą zostać zarządzone baraże między wicemistrzami okręgówek. To jednak dość mocno pogmatwany scenariusz - czytamy w tym serwisie. W sieradzkiej A-klasie zwycięski marsz kontynuuje Hetman Rusiec. Tym razem zespół z Powiatu Bełchatowskiego rozegrał zaledwie kwadrans, po upływie którego prowadził 3:0, a goście tracąc jednego zawodnika zostali zdekompletowani (przyjechali w 7). W obliczu takiej sytuacji kadra meczowa rozegrała wewnętrzny sparing.

W przedostatniej kolejce B-klasy podwójny sukces naszych przedstawicieli. KS Grocholice Bełchatów pokonał 5:3 VIS Gidle, a ozdobą meczu była bramka Radka Deca zdobyta z jedenastu metrów efektowną przewrotką. Ponadto na uwagę zasługują również cztery bramki zdobyte przez Łukasza Kołodzieja. Za to ESPN Bełchatów okazał się lepszy o Warty Pławno, strzelając rywalom pięć goli, tracąc przy tym zaledwie dwa. Hat-trick Łukasza Młynarskiego i po bramce Konrada Krawczyka i Dominika Stasiaka. Niecodzienny przebieg miał mecz w Gorzędowie, gdzie tamtejsza Polonia gościła Alfę Kleszczów. Do przerwy był remis 3:3, a w drugiej części gry obie drużyny zdobyły jeszcze siedem bramek! Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 7:6 (!), a dla "Alfiorzy" czterokrotnie trafiał Radosław Klewin.

IV liga, gr. łódzka (30. kolejka):
* Omega Kleszczów - Ceramika Opoczno 1:0 (1:0)
gol dla Omegi: Krzysztof Kowalski

Omega: Paweł Wiśniewski - Roczek, Grzywiński, Lesiakowski, Szewczyk, Zatorski (65’ Janeczek), Ociepa (81’ Pieniążek), Serafin, Saternus, Płóciennik, Krzysztof Kowalski (89’ Konecki)

* Unia Skierniewice - Włókniarz Zelów 5:0 (3:0)

Włókniarz: Wnuk - Wroński, Ratajczyk, Łucki, Kaliski, Perka (85’ Olszewski), Raś (80’ Danecki), Dymek, Maciejewski, Rosiak (70’ Kostrzewa), Boczkiewicz

* PGE GKS II Bełchatów - Pelikan II Łowicz 2:3 (0:1)
bramki dla GKS II: Damian Michalski, Hubert Berłowski

GKS II: Moczadło - Lewandowski (42’ Pędziwiatr), Zieliński, Michalski, Szubertowski (57’ Szyszkowski), Szafrański, Siewiera, Góralczyk (68’ Wojtczyk), Imiołek (46’ Jasiński), Stolarczyk (75’ Mikołaj Kotowski), Berłowski

* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Zawisza Pajęczno 0:3 (walkower)

(6. Włókniarz Zelów 50 [16-2-12] 57:54; 7. Omega Kleszczów 48 [14-6-10] 58:51; 15. GKS II Bełchatów 31 [9-4-17] 54:75; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-30] 4:177; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (23. kolejka):
* Polonia Piotrków Tryb. - Astoria Szczerców 6:1 (0:0)
gol dla Astorii: Mateusz Siewiera
* Lechia II Tomaszów Maz. - Omega II Kleszczów 1:1 (1:0)
gol dla Omegi II: Witold Sowała (rzut karny)

(2. Astoria Szczerców 48 [15-3-5] 55:30; 10. Omega II Kleszczów 29 [8-5-10] 39:44)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (21. kolejka):
* Ruch 1951 Chrzanowice - Astoria II Szczerców 1:4 (0:1)

(1. Astoria II Szczerców 47 [14-5-2] 59:26)

A klasa, gr. Sieradz II (27. kolejka):
* Hetman Rusiec - Amatorzy Zapolice 3:0 (zespół gości został zdekompletowany w 15. minucie)

(6. Hetman Rusiec 40 [12-4-9] 78:55)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (21. kolejka):
* KS Grocholice Bełchatów - VIS Gidle 5:3 (3:1)
bramki dla KSG: Łukasz Kołodziej (x4), Radosław Dec

KSG: Pacha - Michalak, Łuszczyński, Maciejek, Castaneda-Zajac, Raś, Dylak (55’ Cieślak), Jasiński, Dec (75’ Kowalski), Pawełczyk, Kołodziej

* Polonia Gorzędów - Alfa Kleszczów 7:6 (3:3)
bramki dla Alfy: Radosław Klewin (x4), Łukasz Dudziński, Konrad Kątny

* Warta-Carbo Pławno - ESPN Bełchatów 2:5 (1:2)
bramki dla ESPN: Łukasz Młynarski (x3), Konrad Krawczyk, Dominik Stasiak

ESPN: Kędzierski - Brożyna, Stasiak , Śliwiński, Piechowicz, Włoch, Frąckowicz, Krawczyk, Stawikowski, Siedlacki, Młynarski

(3. ESPN Bełchatów 46 [15-1-5] 85:36; 5. KS Grocholice Bełchatów 37 [11-4-6] 62:47; 8. Alfa Kleszczów 22 [6-4-11] 38:54)

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706190 odwiedzin