Rezerwy PGE GKS zagrają o ligową przyszłość. Astoria broni wicelidera

2018-05-25 08:08:17

Rezerwy PGE GKS zagrają o ligową przyszłość. Astoria broni wicelidera

W najbliższy weekend spośród wszystkich drużyn z terenu powiatu bełchatowskiego najważniejszy mecz rozegra drugi zespół PGE GKS Bełchatów, który podejmie na swoim boisku Pelikana II Łowicz, bezpośredniego rywala w grze o utrzymanie w IV lidze. W pozostałych przypadkach rywalizacja toczy się już tylko o najwyższą lokatę na koniec sezonu.

Jeżeli "Brunatni" przegrają, to ich szanse na pozostanie w gronie czwartoligowców na następny sezon bardzo zmaleją. Na ten moment bełchatowianie są na 15. miejscu w lidze i tracą cztery oczka do zajmującego 14. lokatę Pelikana II Łowicz. Jeżeli chodzi o ekipy, które nie mają szans na awans i nie muszą bronić się przed spadkiem, to Włókniarz Zelów zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek Unią Skierniewice, a z kolei Omega Kleszczów w Łękińsku zmierzy się z nadal niepewną utrzymania Ceramiką Opoczno.

W piotrkowskiej "okręgówce", gdzie kwestia awansu jest już rozstrzygnięta, Astoria Szczerców zagra w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszą Polonią. Będzie to starcie odpowiednio drugiej i trzeciej drużyny w tabeli. Różnica punktowa między Astorią i Polonią to cztery "oczka". O przerwanie złej passy, dwóch porażek z rzędu, rezerwy Omegi Kleszczów pojadą do Tomaszowa Maz. na mecz z Lechią II, która zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.Ciekawie dzieje się w piotrkowskiej A-klasie. Tam liderująca Astoria II Szczerców ma na koncie 44 punkty, czyli tyle samo co druga w klasyfikacji Grabka Grabica i trzeci LUKS Gomunice. Teraz szczercowianie zagrają w Chrzanowicach z Ruchem, który zajmuje miejsce w środkowej strefie tabeli. Mimo wszystko zajęcie 1. pozycji rezerwom Astorii nie daje szans na awans, bo w przypadku pozostania pierwszego zespołu w "okręgówce" przepisy jasno wskazują, że obie drużyny nie mogą ze sobą rywalizować na jednym szczeblu rozgrywkowym.

O podtrzymanie świetnej passy zagra Hetman Rusiec, który u siebie zmierzy się z przedostatnią w lidze ekipą Amatorów Zapolice. Warto odnotować, że ekipa z Ruśca w ostatnich pięciu pojedynkach nie straciła ani jednego punktu. Również w B-klasie niemalże wszystko jest już rozstrzygnięte. Pierwsze miejsce zajmie KS Niedośpielin i to ten zespóół bezpośrednio awansuje do A-klasy, drugi w lidze LKS Dobryszyce zagra w barażach, a z kolei ESPN Bełchatów sezon zakończy na 3. miejscu. Podopieczni Piotra Kurzawskiego w najbliższy weekend zagrają na wyjeździe z Wartą Pławno. Zajmująca piątą lokatę i walcząca o czwartą pozycję ekipa KS Grocholice Bełchatów rozegra mecz u siebie z zespołem ViS Gidle. Alfa Kleszczów z kolei ma jeszcze szansę w ostatecznym rozrachunku zająć 6. miejsce w lidze. Najbliższy mecz kleszczowianie rozegrają w Gorzędowie z Polonią.

IV liga, gr. łódzka (30. kolejka):
* Omega Kleszczów - Ceramika Opoczno (sobota)
Łękińsko, godz. 16
* Unia Skierniewice - Włókniarz Zelów (sobota)
* PGE GKS II Bełchatów - Pelikan II Łowicz (niedziela)
Bełchatów, boisko treningowe nr 2, godz. 12

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (23. kolejka):
* Polonia Piotrków Tryb. - Astoria Szczerców (sobota)
* Lechia II Tomaszów Maz. - Omega II Kleszczów (niedziela)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (21. kolejka):
* Ruch 1951 Chrzanowice - Astoria II Szczerców (niedziela)

A klasa, gr. Sieradz II (27. kolejka):
* Hetman Rusiec - Amatorzy Zapolice (sobota)
Rusiec, ul. Koniecpolskiego 11B, godz. 17

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (21. kolejka):
* KS Grocholice Bełchatów - VIS Gidle (niedziela)
Bełchatów, ul. Ampera, godz. 13
* Polonia Gorzędów - Alfa Kleszczów (niedziela)
* Warta-Carbo Pławno - ESPN Bełchatów (niedziela)

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706225 odwiedzin