Oficjalnie: Piotr Orczyk nowym przyjmującym mistrza Polski

2018-05-24 13:34:29

Oficjalnie: Piotr Orczyk nowym przyjmującym mistrza Polski

Tegoroczny wicemistrz Belgii oraz zdobywca Pucharu Belgii, Piotr Orczyk siatkarzem PGE Skry - taką informację podał w czwartek mistrz Polski, tym samym potwierdził oficjalnie nasze wcześniejsze doniesienia. To kolejna nowa twarz w żółto-czarnej drużynie.

TUTAJ możecie przeczytać naszego newsa, w którym informowaliśmy jako pierwsi - 10 maja - o transferze Orczyka do Bełchatowa. Potwierdził się także fakt, że pochodzący z Łodzi leworęczny przyjmujący związał się z bełchatowskim klubem dwuletnim kontraktem. Piotr Orczyk przygodę z siatkówką rozpoczynał w rodzinnej Łodzi, a dokładnie tamtejszej Wifamie. Następnie, jeszcze w rozgrywkach młodzieżowych reprezentował Czarnych Radom, sięgając po medale młodzieżowych Mistrzostw Polski. Przygodę z seniorską siatkówką przyjmujący rozpoczął w Effectorze Kielce.

Po dwóch latach zdecydował się na wyjazd do ligi belgijskiej. W sezonie 2014/2015 Polak reprezentował barwy VC Euphony Asse - Lennik, a ostatnie trzy lata spędził w najbardziej utytułowanym belgijskim klubie Knack Randstad Roeselare. W ciągu kilkuletniej przygody w lidze belgijskiej dwa razy został wicemistrzem Belgii, dwukrotnie wywalczył złoty medal i aż czterokrotnie zdobył Puchar Belgii.

- Jestem szczęśliwy, że od nowego sezonu będę zawodnikiem Mistrza Polski. Chce walczyć o trofea, a w Bełchatowie zawsze gra się o najwyższe cele. Będę czuł się tutaj jak w domu, bo pochodzę z Łodzi, a na mecze PGE Skry chodziłem jeszcze zanim zacząłem grać w siatkówkę. Liczę na udany powrót do polskiej ligi po kilku latach spędzonych w Belgii - mówi nowy zawodnik PGE Skry.

W ostatnim czasie mistrz Polski oficjalnie potwierdza wiele roszad kadrowych, a na bieżąco można je śledzić w osobnym dziale poświęconym drużynie Skry - TUTAJ. Do tej pory klub z Bełchatowa poinformował, że w zespole pozostaje Milad Ebadipour, a dołączyli do niego Jakub Kochanowski (środkowy z ASZ Olsztyn) i Renee Teppan (estoński atakujący z włoskiego Trentino). Poza tym centralną Polskę opuścili Srećko Lisiniac, Bartosz Bednorz, Marcin Janusz i Szymon Romać.

fot. PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731182 odwiedzin