"Czwórka" otarła się o ogólnopolski finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

2018-05-24 09:21:30

"Czwórka" otarła się o ogólnopolski finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

Trzy bełchatowskie szkoły podstawowe wzięły udział w finale Szkolnej Ligi Rugby Tag województwa łódzkiego rozgrywanym w Łodzi. Te zawody były jednocześnie półfinałem ogólnopolskiego turnieju SLRT, którego organizatorem jest Polski Związek Rugby.

Placówki z Bełchatowa trzeci raz z rzędu zagrały na tym szczeblu Szkolnej Ligi Rugby Tag. Do Łodzi udała się Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie pod opieką Bogdana Krzaka, Szkoła Podstawowa nr 4 pod opieką Martyny Pacholczyk oraz Szkoła Podstawowa nr 13 pod opieką Pawła Muszyńskiego, dla której był to debiut na tej rangi zawodach. Na miejscu cennych wskazówek uczniom udzielał jeden z przedstawicieli Ruby Club Bełchatów, Paweł Kowalski. Młodym bełchatowianom przyszło mierzyć się z najlepszymi, którzy na co dzień uczą się w łódzkich szkołach i trenują w takich klubach jak: KS Budowlani Łódź i BBRC Łódź.W kategorii klas IV rywalizowało pomiędzy sobą sześć placówek, a w tym SP nr 3 i SP nr 4 z Bełchatowa. Ostatecznie te szkoły zajęły kolejno przedostatnie i ostatnie miejsce. W kategorii klas V na 4. pozycji uplasował się zespół z SP nr 3 w Bełchatowie. Debiutant SP nr 13 w kategorii klas VI zajął 6. lokatę. Sporą niespodziankę sprawili uczniowie SP nr 4 w kat. klas VI, którzy zajęli 2. pozycję i dosłownie otarli się o wyjazd na turniej finałowy Szkolnej Ligi Rugby Tag do Gdańska, który odbędzie się 27 maja na stadionie Energa. W przypadku przedstawicieli klas VI SP nr 4 większość z nich trenuje na co dzień pod okiem trenera Marka Stojka w RCB, co pokazuje, że systematyczna i ciężka praca może dać z biegiem czasu pożądane efekty. Warto zaznaczyć, że uczniowie bełchatowskich placówek toczyli wyrównane pojedynki z rówieśnikami z Łódzi. Ciekawostką może być fakt, że oprócz trzech szkół z Bełchatowa i jednej z Ozorkowa w zawodach brały udział tylko najlepsze placówki ze stolicy województwa.

- Rugby Club Bełchatów pragnie przypomnieć, że do drużyn młodzieżowych klubu w kategorii mini-żak, żak i młodzik można dołączyć w każdej chwili. Od nowego sezonu 2018/2019 Rugby Club Bełchatów planuje rozpocząć rywalizację sportową w tych kategoriach wiekowych na arenie ogólnopolskiej. Treningi prowadzone są w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00 na obiektach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Niezdecydowanych serdecznie zapraszamy. Rugby to piękna zespołowa dyscyplina sportu, która niesie za sobą wiele pozytywnych cech i wartości - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie klubu.

fot. Rugby Club Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731151 odwiedzin