Bednorz opuszcza szeregi Skry. Kierunek? Półwysep Apeniński

2018-05-23 14:44:28

Bednorz opuszcza szeregi Skry. Kierunek? Półwysep Apeniński

Niespełna 24-letni przyjmujący Bartosz Bednorz po dwóch sezonach gry w żółto-czarnej koszulce opuszcza Bełchatów. Reprezentant Polski z PGE Skrą sięgnął po tytuł mistrza Polski, wicemistrza Polski oraz po Superpuchar Polski, a teraz swoich sił spróbuje we Włoszech.

Bartosz Bednorz do Bełchatowa trafił dwa lata temu, kiedy to opuszczał szeregi Indykpolu AZS Olsztyn. Pierwszy sezon tego przyjmującego nie był jednak udany, ponieważ na swojej pozycji w rywalizacji z Bartoszem Kurkiem, Michałem Winiarskim, Nikolayem Penchevem czy nawet z o rok młodszym Arturem Szalpukiem był on na przegranej pozycji. O wiele inaczej wyglądał ostatni sezon w wykonaniu Bartosza Bednorza, który był jednym z liderów PGE Skry. 24-latek już na samym początku sezonu próbkę swoich umiejętności zaprezentował w meczu o Superpuchar Polski wówczas z aktualnym mistrzem Polski - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Skra wygrała 3:1, a MVP meczu wybrany został właśnie Bednorz. Młody przyjmujący po zakończeniu sezonu był jednym z czołowych zawodników Skry niemalże w każdej ze statystyk. Był drugim najlepiej punktującym (397 pkt), atakującym (319 pkt) i serwującym (47 pkt). Znalazł się także w najlepszej szóstce PlusLigi. Dobrymi występami otworzył sobie drogę do reprezentacji Polski - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Pewne jest, że młody przyjmujący swoją karierę będzie kontynuował na Półwyspie Apenińskim. Coraz częściej mówi się, że miałby być to włoski Azimut Modena, ale również mówi się o tym, że Bednorz zaraz po dołączeniu do nowego klubu miałby zostać wypożyczony do drużyny, w której będzie mógł liczyć na regularne występy w wyjściowej "6".

Jeżeli chodzi o rynek transferowy, to do tej pory PGE Skra Bełchatów oficjalnie zakontraktowała estońskiego atakującego, Renee Teppana oraz młodego środkowego Jakuba Kochanowskiego,. W kolejnym sezonie barwy Skry w będzie z kolei w dalszym ciągu reprezentował Irańczyk, Milad Ebadipour. Z klubem pożegnali się już oficjalnie Srećko Lisinac Szymon Romać, Marcin Janusz i wyżej wspomniany Bartosz Bednorz. Nadal nie wiadomo jaka przyszłość rysuje się przed Nikolayem Penchevem. Nieoficjalnie można również potwierdzić, że z klubem pożegnać się ma serbski przyjmujący Milan Katić. TUTAJ nieoficjalnie pisaliśmy o tym, że kontrakt z PGE Skrą ma podpisać przyjmujący Piotr Orczyk. W dalszym ciągu czekamy na potwierdzenie tych doniesień i informacje dotyczące kolejnych ruchów transferowych klubu.

fot. Filip Olejniczak

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706187 odwiedzin