Mariusz Jurczyk wicemistrzem Polski. "Sztafeta wyszła kosmicznie"

2018-05-22 19:43:47

Mariusz Jurczyk wicemistrzem Polski. "Sztafeta wyszła kosmicznie"

Wicemistrzostwo Polski AZS wywalczył z reprezentacją AZS AWF Kraków bełchatowianin Mariusz Jurczyk. Reprezentantom krakowskiego AWF ta sztuka udała się w sztafecie 4x400 metrów. - Nikt z nas tego się nie spodziewał - zdradza medalista. Udział w mistrzostwach wzięła także Weronika Chojka.

O sukcesach Jurczyka pisaliśmy już wielokrotnie, w ostatnich przypadkach głównie za sprawą startów w barwach AZS AWF Kraków. Tak było np. w lutym gdy zdobył srebro na Halowych Mistrzostwach Polski (więcej TUTAJ) bądź w 2016 roku, kiedy to ze sztafetą 4x400 m wybiegał brąz na Akademickich Mistrzostwach Polski (więcej TUTAJ) oraz okazał się wicemistrzem kraju na w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 (więcej TUTAJ).

W Łodzi, gdzie zorganizowano tegoroczne Mistrzostwa Polski AZS, przed medalową próbą pobiegł na 100 i 400 m przez płotki. W drugim z nich zajął piąte miejsce z czasem 54.21 s, co jego zdaniem pozwala mu optymistycznie podejść do kolejnych występów na tym dystansie. - Rekordu życiowego nie osiągnąłem, były błędy podczas biegu. Jednak uważam, że do kolejnego startu na płotkach będę lepiej przygotowany mentalnie i poprawię "życiówkę" sprzed trzech lat. Zdrowie dopisuje, sezon halowy oraz  okres przygotowawczy do sezonu letniego solidnie przepracowałem, więc nie powinno być problemów jak w dwóch ostatnich latach - tłumaczy Jurczyk.

Drugie podejście do medalu Mistrzostw Polski to sztafeta 4x400 m, gdzie bełchatowianin pobiegł na pierwszej zmianie. - Sztafeta wyszła kosmicznie! Spodziewaliśmy się dobrego wyniku, ale chyba nie takiego - uśmiecha się. - Pokazuje to, że mamy fajny zespół, który może pobiec jeszcze lepiej. Każdy zrobił progres względem ostatnich lat. Każdy z nas był po swoich indywidualnych startach, a jednak potrafiliśmy wykrzesać trochę mocy na bieg sztafetowy - mówi w rozmowie z naszym serwisem wychowanek Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

W Łodzi jako reprezentantka KS AZS AWF Wrocław biegała Weronika Chojka, która przed rozpoczęciem studiów, od 2012 roku była zawodniczką LKS Omega Kleszczów. 21-letnia lekkoatletka w swoich biegach na 100 i 200 m zajmowała piąte miejsce (12.86 s i 26.03 s).

fot. Archiwum prywatne zawodnika

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731142 odwiedzin