Skrzatki MUKS Bełchatów drugie w województwie. To piąty medal w historii klubu

2018-05-22 18:14:02

Skrzatki z MUKS Bełchatów wicemistrzyniami województwa łódzkiego. Młode bełchatowianki zajęły drugie miejsce w turnieju finałowym, gdzie uległy tylko PTK II Pabianice. - Cały czas finał śni mi się po nocy - uśmiecha się trener srebrnych medalistek, przed którym kolejny turniej finałowy ze starszym rocznikiem.

Po rundzie zasadniczej i rozegraniu jedenastu spotkań dziewczęta zajęły trzecią lokatę z bilansem 9-2, mając przed sobą niepokonany UKS Basket Aleksandrów Łódzki i Alles Basket Głowno. Co warte uwagi, w ubiegłym sezonie ta sama kadra, w fazie grupowej była ósma. W finale B przegrała oba mecze i zajęła siódme miejsce w województwie.

Ten rok był już lepszy, o czym świadczy wysoka pozycja po etapie zasadniczym i wygrany półfinał z Głownem 52:41. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na finał, w którym do przerwy MUKS przegrywał z pabianiczankami zaledwie dwoma punktami (25:27). Jednak w drugiej części pojedynku bełchatowianki opadały z sił, czego efektem jest wysoka porażka 39:62. - Brakło mocy, bo na pewno nie umiejętności - zaznacza jasno Wojciechowski i deklaruje wielkie zadowolenie z osiągniętego wyniku.

- Dużo dziewczyn robi bardzo dobrą pracę w defensywie, ale brakuje jeszcze tego aby zyskały odwagę i zaczęły rzucać. Bo w finale, podobnie jak w półfinale, ciężar gry wzięły na siebie dwie zawodniczki. Ten zespół może w tym momencie nie jest tak zbilansowany jak mógłbym sobie tego życzyć, ale pamiętajmy, że wszystko dopiero przed nimi. Z czasem będziemy widzieć efekty wykonywanej pracy - tłumaczy trener srebrnych skrzatek z Bełchatowa.

Kolejna okazja do radości już w najbliższą niedzielę (27 maja), kiedy to ponownie w Aleksandrowie Łódzkim będzie miał miejsce finał Żaczek U-12. Obok MUKS-u (bilans po rundzie zasadniczej 9-2) wezmą w nim udział dwa zespoły PTK Pabianice i gospodynie, które w środę zagrają spotkanie decydujące o rozstawieniu par półfinałowych.

Przypomnijmy, że MUKS Bełchatów w swojej historii zdobył wcześniej cztery - w tym dwa złote - medale mistrzostw województwa łódzkiego. W 2014 roku w lidze skrzatek (U-12), gdzie w finale pokonał TK Alles Głowno 34:33 oraz rok później, w tej samej lidze, w decydującym spotkaniu rozgromił MKS Ósemkę Skierniewice 67:22.

Do tego podopieczne Tomasza Wojciechowskiego mogły cieszyć się z srebra w 2013 roku, choć w ostatniej grze sezonu kategorii U-11 przegrały nieznacznie z niepokonanym przez cały sezon ŁKS Łódź 37:44. Ponadto było jeszcze trzecie miejsce w finale rozgrywek kategorii U-14 w roku 2016 (zaledwie punkt za Widzewem Łódź i siedem "oczek" za KKS Kutno).

Liga wojewódzka U-11, półfinał:
* ALLES Basket Głowno - MUKS Bełchatów 41:52 (14:12, 6:14, 12:12, 9:14)

MUKS: Zuzanna Warnecka (34 pkt.), Anna Kulesza (10), Amelia Zochniak (4), Zuzanna Majchrzak (2), Roksana Madej (2), Julia Młudzik, Małgorzata Zapart, Liliana Stępnik, Oliwia Kosik, Oliwia Marciniak, Julia Ogrodnik

Liga wojewódzka U-11, finał:
* PTK II Szmigiel Znaki Pabianice - MUKS Bełchatów 62:39 (11:9, 16:16, 20:8, 15:6)

MUKS: Zuzanna Warnecka (23 pkt.), Anna Kulesza (16), Amelia Zochniak, Zuzanna Majchrzak, Roksana Madej, Julia Młudzik, Małgorzata Zapart, Liliana Stępnik, Oliwia Kosik, Oliwia Marciniak, Julia Ogrodnik

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 611307 odwiedzin