Kacper Krawczyk tuż za podium Mistrzostw Polski w duathlonie

2018-05-22 16:55:44

Kacper Krawczyk tuż za podium Mistrzostw Polski w duathlonie

20-letni bełchatowianin regularnie startujący od początku 2017 roku w zawodach duathlonowych wziął ostatnio udział w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Rumi. Niestety Kacper Krawczyk zajął miejsce tuż za podium w kategorii wiekowej do 24 lat.

Młodemu biegaczowi rywalizację od początku utrudniały problemy zdrowotne, które odczuwał na trasie biegowej (5 km). - Tempo z 3:25 spadło na ponad 4 minuty. Nie ukrywam, że to mnie podłamało, przyszły myśli żeby zejść z trasy. Co pewien czas ciężko było mi złapać oddech, ale wiedziałem, że jak wsiądę na rower ból przeminie i będe mógł jeszcze poprawić swoją pozycję. Nie poddałem się - relacjonuje Kacper Krawczyk. Od momentu kiedy bełchatowianin wyjechał na 20-kilometrową trasę rowerową zaczął minimalizować straty do swoich rywale, ale ten dystans nie wystarczył, aby ich przegonić. - Po rowerze zostało do przebiegnięcia 2,5 km, a to spowodowało kolejne bóle przepony. Powoli dobiegłem do mety kończąc walkę w kat. wiekowej do 24 lat tuż za podium. Medal był w zasięgu ręki, ale niestety nie udało się go zdobyć. Taki jest sport. Za rok wrócę silniejszy - deklaruje Krawczyk.

20-latek przed wyjazdem na Mistrzostwa Polski w duathlonie celował w medal, którego nie udało mu się zdobyć. Mimo wszystko Krawczyk sporo zawdzięczam tym, którzy mu pomogli. - Chcę podziękować Urzędowi Miasta w Bełchatowie oraz Prezydent Marioli Czechowskiej za wsparcie. Ogromnie wdzięczy jestem także Rafałowi Pleszewskiemu za pożyczenie roweru na te zawody. To pozwoliło mi walczyć o jak najlepszy czas na tym etapie rywalizacji - mówi Krawczyk.

Teraz przed biegaczem kolejne ważne zawody. Już za miesiąc (23 czerwca) Kacper Krawczyk weźmie udział w Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim. Niewykluczone, że w przeciągu miesiąca bełchatowianin zaliczy jeszcze start w wybranym biegu - Wszystko zależy od zdrowia. Trzeba stanąć na nogach i zebrać się na kolejne zawody - przekonuje Kacper, który ma zamiar także wystartować 22 lipca w triathlonie, który odbędzie się na terenie Bełchatowa.

fot. FOTO Doktorek 55

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706188 odwiedzin