Marcin Janusz rozstaje się z PGE Skrą

2018-05-21 14:09:43

Marcin Janusz rozstaje się z PGE Skrą

Po trzech sezonach Marcin Janusz odchodzi z PGE Skry Bełchatów. To kolejny ruch kadrowy w szeregach mistrzów Polski, który udało się wcześniej podać w naszym serwisie. Janusz pierwsze kroki stawiał w Bełchatowie aż siedem lat temu, kiedy to grał w zespole Młodej Ligi.

Siatkarz urodzony w Nowym Sączu przeszedł do bełchatowskiego klubu z rodzinnego Dunajca Nowy Sącz w 2011 roku i związany był głównie z zespołem Młodej Ligi. Wraz z kolegami z młodzieżowej drużyny PGE Skry zdobył w sezonie 2011/2012 wicemistrzostwo Młodej Ligi. Zadebiutował w barwach pierwszej drużyny PGE Skry w marcu 2012 roku w pokazowym meczu z Jastrzębskim Węglem jako niespełna 18-latek.

Wrócił do Bełchatowa w 2016 roku, już na stałe do pierwszego zespołu. Z roku na rok jego rola w drużynie była coraz bardziej znacząca. W dwóch pierwszych sezonach był zmiennikiem Nicolasa Uriarte, w ostatnim Grzegorza Łomacza. Jednak, kiedy na dzień przed wyjazdem na turniej finałowy Pucharu Polski 2018 podstawowy rozgrywający PGE Skry doznał kontuzji, wielu kibiców zadrżało, a w mediach mówiło się o ogromnym osłabieniu PGE Skry. Jak się szybko okazało, niepotrzebnie. Marcin z charakterystycznym dla siebie spokojem i bez presji, robił to, co potrafi najlepiej - rozgrywał.

- Przyszedłem do Bełchatowa trzy lata temu, zdobyłem najpierw brązowy medal, potem srebrny, a teraz ten upragniony złoty - mówił łamiącym się głosem po odebraniu medalu w Kędzierzynie-Koźlu. Z bełchatowskim klubem zdobył złoto, srebro i brąz Mistrzostw Polski, a także Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Dobre występy w barwach PGE Skry nie umknęły uwadze Vitala Heynena, który powołał go do reprezentacji Polski.

- Znalazłem się tutaj dzięki PGE Skrze Bełchatów, która ukształtowała mnie jako zawodnika. Nauczyłem się bardzo dużo i miałem wsparcie z każdej strony. Życzę każdemu zawodnikowi, żeby trafił do tego klubu, tak dobrze zorganizowanego i sportowo, i marketingowego. Niczego mi nie brakowało przez te lata, które spędziłem w Bełchatowie, dzięki temu mogłem się rozwinąć na tyle, żeby znaleźć się w Spale - kończy.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706197 odwiedzin