Bardzo ważne mecze w IV lidze i derby Bełchatowa w B-klasie

2018-05-18 00:39:36

Bardzo ważne mecze w IV lidze i derby Bełchatowa w B-klasie

Rezerwy PGE GKS Bełchatów zagrają być może kluczowe w kontekście walki o utrzymanie spotkanie w Buczku, w Zelowie dojdzie do derbowego pojedynku Włókniarza z Omegą Kleszczów, a w B-klasie w derbach Bełchatowa zmierzą się ESPN i KSG. Sprawdźcie, co ciekawego wydarzy się w najbliższy weekend na lokalnych boiskach, gdzie emocji z pewnością nie zabraknie.

Bardzo interesująco zapowiadają nam się spotkania czwartoligowców. Rezerwy PGE GKS Bełchatów zagrają w meczu o tzw. "sześć punktów" z Orkanem Buczek. Drużyna Piotra Bajdziaka aktualnie plasuje się na 15. miejscu w lidze ze stratą dwóch oczek do trzynastego w tabeli Orkanu. Jeżeli "Brunatni" myślą o utrzymaniu muszą w tym spotkaniu zdobyć komplet punktów. Ciekawie powinno być w Zelowie, gdzie Włókniarz zmierzy się w derbach powiatu bełchatowskiego z Omegą Kleszczów. Obie ekipy w ubiegły weekend przegrały swoje mecze z drużynami z dołu tabeli, a więc będą one tym bardziej podrażnione do walki o trzy punkty.

W piotrkowskiej "okręgówce", gdzie w kwestii awansu wszystko wydaje się już jasne, drużyna Astorii Szczerców zmierzy się u siebie z czwartym w lidze Włókniarzem Moszczenica. Dla gospodarzy będzie to kolejna ciężka przeprawa, którą muszą zwyciężyć, jeżeli chcą do końca sezonu utrzymać pozycję wicelidera. Dziewiąte w tabeli rezerwy Omegi Kleszczów powalczą z kolei u siebie o punkty z uplasowanym o trzy pozycje wyżej - Gerlachem Drzewica. Wygrana pozwoli jeszcze zachować kleszczowianom matematyczne szanse w walce o czwarte miejsce w lidze.

Niepokonana jeszcze wiosną w A-klasie druga drużyna szczercowskiej Astorii zmierzy się teraz u siebie z ekipą ze środka tabeli, Motorem Bujniczki. Sytuacja jest bardzo ciekawa, bo druga w lidze Astoria II ma tyle samo oczek (41), co trzecia Grabka Grabica i czwarty LUKS Gomunice. Te trzy drużyny tracą do liderującego LKS Czarnocin jeden punkt. W przypadku braku awansu Astorii do IV ligi zajęcie pierwszego miejsca przez rezerwy Astorii spowoduje i tak, że awans zdobędzie ekipa, która uplasuje się na drugim miejscu.

Drużyna z Ruśca zagra w najbliższy weekend na wyjeździe z Rokitą Rokitnica. Najbliższy rywal Hetmana zajmuje w rozgrywkach A-klasy dwie pozycje niżej. Dla Hetmana będzie to szansa na to, aby odnieść piąte zwycięstwo z rzędu. Ostatnio Hetman efektownie pokonał u siebie LZS Socha 12:1.W B-klasie karty zostały już najprawdopodobniej rozdane. Do końca sezonu zostały trzy kolejki, a ESPN do drugiego miejsca premiowanego grą w barażach, które zajmuje LKS Dobryszyce, traci sześć punktów. Teraz podopieczni Piotra Kurzawskiego zmierzą się w derbowej potyczce z ekipą KS Grocholice Bełchatów, która ostatnio wygrywając u siebie 3:1 z Grabką II Grabica, przerwała serię trzech spotkań z rzędu bez wygranej. Dziewiąta w lidze Alfa Kleszczów zagra na swoim boisku ważny mecz z przedostatnim w lidze Pionierem Baby. Jeżeli kleszczowianie chcą jeszcze awansować w tabeli na wyższe miejsce, muszą zdobyć komplet punktów.

IV liga, gr. łódzka (29. kolejka):
* Orkan Buczek - PGE GKS II Bełchatów (piątek)
godz. 18
* Włókniarz Zelów - Omega Kleszczów (sobota)
Zelów, ul. Piotrkowska 55/57, godz. 17

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (22. kolejka):
* Astoria Szczerców - Włókniarz Moszczenica (sobota)
Szczerców, ul. Rzeczna 7, godz. 17:30
* Omega II Kleszczów - Gerlach Drzewica (niedziela)
Kleszczów, ul. Sportowa 3, godz. 15:30

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (20. kolejka):
* Astoria II Szczerców - Motor Bujniczki (niedziela)
Szczerców, ul. Rzeczna 7, godz. 17:30

A klasa, gr. Sieradz II (26. kolejka):
* Rokita Rokitnica - Hetman Rusiec (sobota)
godz. 16

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (20. kolejka):
* Alfa Kleszczów - Pionier Baby (sobota)
Kleszczów, ul. Sportowa 3, godz. 16

* ESPN Bełchatów - KS Grocholice Bełchatów (niedziela)
Bełchatów, boisko PCS - ul. Czapliniecka 96, godz. 18

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706188 odwiedzin