Osłabiony RCB konkurował w dalekim Szczecinie

2018-05-17 18:11:07

Osłabiony RCB konkurował w dalekim Szczecinie

Rugby Club Bełchatów jak najszybciej będzie chciał zapomnieć o turnieju mistrzowskim w Szczecinie. Bełchatowianie pojechali walczyć o kolejne punkty w Mistrzostwach Polski Seniorów w Rugby 7 mocno osłabieni, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku końowym.

- Niestety obowiązki służbowe i rodzinne spowodowały, że w Szczecinie byliśmy w okrojonym składzie, a wszystkie mecze musieliśmy rozgrywać bez zmian, co odbiło się na wyniku sportowym - tłumaczy Rafał Kowalski, zawodnik RCB.

W pierwszym spotkaniu bełchatowianie zmierzyli się z gospodarzami turnieju, Kaskadą Szczecin i przegrali wysoko 0:42. Kolejny mecz z dobrze dysponowaną tego dnia ekipą WSR Wąbrzeźno to ponownnie porażka 12:21, pomimo prowadzenia do przerwy. - Dopiero ostatni mecz z drużyną Rugby Team Olsztyn, który był jednocześnie meczem o dziewiąte miejsce, wygrywamy 19:14 - informuje Kowalski.

Zwycięzcą V turnieju MPS 7 okazała się drużyna Lechii Gdańsk, która w finale pokonała aktualnego mistrza Polski Posnanię Poznań 36:24. - Miłym akcentem tego wyjazdu było to, że na boisku w Szczecinie mogliśmy oglądać wielu reprezentantów Polski Rugby 7, którzy za moment zagrają w Grand Prix Series w Moskwie (Mistrzostwa Europy w Rugby 7) - kończy zawodnik RCB.

W V turnieju MPS7 RCB reprezentowali Łukasz Walczak, Karol Magnucki, Kamil Kołaciński, Rafał Kowalski, Patryk Pęcina, Łukasz Kmieć i Tomasz Janowski. Grającym trenerem jest Paweł Tomczuk. W klasyfikacji końcowej turnieju bełchatowianie zajęli dziewiąte miejsce, co dało im 16 punktów.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706196 odwiedzin