Uczniowie rywalizowali w Bełchatowskiej Lidze Rugby TAG

2018-05-17 15:38:46

Uczniowie rywalizowali w Bełchatowskiej Lidze Rugby TAG

Pierwszy w tym roku turniej Bełchatowskiej Ligi Rugby TAG odbył się na "Orliku" przy Szkole Podstawowej nr 3. Zawody były jednocześnie eliminacjami do półfinału Szkolnej Ligi Rugby Tag organizowanej przez Polski Związek Rugby. Emocji nie brakowało!

- Po raz pierwszy gospodarzem rozgrywek była jedna ze szkół biorących udział w lidze, za co dziękujemy nauczycielom i dyrekcji placówki. Dzięki determinacji i uporowi trenerów Rugby Club Bełchatów w bełchatowskich szkołach pojawiła się nowa zespołowa dyscyplina sportu, w której mogą zagrać jednocześnie dziewczęta i chłopcy. W Rugby Tag grają już wszystkie bełchatowskie szkoły podstawowe - cieszy się Marek Stojek z Rugby Club Bełchatów.

W majowym turnieju zagrało siedem szkół podstawowych, które rywalizowały w kategorii klas IV, V i VI. W zawodach wzięło udział około 120 uczniów. - Pierwszy raz w turnieju Rugby Tag zagrała Szkoła Podstawowa nr 1 - podkreśla Stojek, który wraz z Maciejem Dąbkiem, Magdaleną Zawada, Sewerynem Grabarczykiem i Piotrem Zatorskim stanowili grupę sędziów. Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwał regionalny oficer rozwoju rugby w woj. łódzkim Zbigniew Jurzysta.

Ostatecznie do półfinału Szkolnej Ligi Rugby Tag województwa łódzkiego zakwalifikowały się w kategorii klas IV SP nr 3 i SP nr 4, w kategorii klas V SP nr 4 i SP nr 3 oraz w kategorii klas VI SP nr 4 i SP nr 13. - Szkoły z Bełchatowa w półfinale zagrają z zawsze mocnymi szkołami z Łodzi. Nie jest to jednak pierwszy turniej, na którym nasi uczniowie będą ze sobą rywalizować. Miejmy nadzieje, że zdobyte doświadczenie w poprzednich turniejach Rugby Tag pomoże im awansować do ogólnopolskiego finału Szkolnej Ligi Rugby Tag, który jest zaplanowany na 27 maja w Gdańsku - kończy Stojek.

fot. Artur Wolankiewicz / MCS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706186 odwiedzin