Milad Ebadipour zostaje w Bełchatowie na kolejny sezon

2018-05-17 14:36:24

Milad Ebadipour zostaje w Bełchatowie na kolejny sezon

Irański przyjmujący przez kolejny rok będzie dalej reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów. Milad Ebadipour zdecydował, że po pierwszym sezonie spędzonym w Polsce będzie kontynuował swoją siatkarską karierę właśnie w Bełchatowie. - Lubię Polskę, jest dla mnie drugim krajem - przekonuje Irańczyk w rozmowie z serwisem skra.pl.

24-letni zawodnik z drużyną PGE Skry Bełchatów: tytuł Mistrza Polski oraz Superpuchar Polski. Ponadto Ebadipour po raz pierwszy w swoim życiu zagrał w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz w Klubowych Mistrzostwach Świata. - To był dla mnie długi, ale niesamowity sezon. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy i znalazłem tutaj przyjaciół. Lubię Polskę, jest dla mnie drugim krajem, a PGE Skra jest jednym z najlepszych klubów na świecie i gra w tej drużynie, to dla mnie wielka przyjemność - mówi Ebadipour dla oficjalnej strony klubu.

W swoim pierwszym sezonie w zespole PGE Skry zdobył 345 punktów w PlusLidze i 70 w Lidze Mistrzów. Najlepszy występ zanotował w pierwszym meczu półfinałowym przeciwko Treflowi Gdańsk, w którym zdobył 23 punkty. Z postawy Irańczyka bardzo zadowolony był trener Roberto Piazza. - W PGE Skrze Milad zebrał swoje pierwsze doświadczenie poza granicami Iranu. Był naszym ważnym siatkarzem na początku sezonu, wprowadzał równowagę na boisku i z meczu na mecz stawał się coraz ważniejszym graczem, nie tylko ze względu na umiejętności, ale i atmosferę w drużynie. Na boisku to prawdziwy wojownik - chwali Ebadipoura włoski szkoleniowiec.

Do tej pory, jeżeli chodzi o oficjalne doniesienia, klub poinformował o tym, że do zespołu PGE Skry dołączyli środkowy Jakub Kochanowski z Indykpolu AZS Olsztyn oraz atakujący Estończyk, Renee Teppan z ekipy Diatec Trentino. Z Bełchatowem pożegnali się z kolei serbski środkowy Srećko Lisinac, który odszedł do Trentino, a także leworęczny atakujący Szymon Romać. Z pewnością w najbliższym czasie klub będzie na bieżąco informował o nowinkach transferowych.

fot. www.skra.pl

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729334 odwiedzin