Wojewódzki zmagania szachowe w Bełchatowie

2018-05-16 12:02:59

Wojewódzki zmagania szachowe w Bełchatowie

Blisko sto osób wzięło udział w Wojewódzkim Turnieju Szachowym z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.

Turniej, rozegrany w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zgromadził rekordową liczbę zawodników. Wystartowało 98 osób w wieku od 6 do 80 lat, mieszkańców województwa łódzkiego, w tym kluby sportowe i indywidualni zawodnicy z Wielunia, Gorzkowic, Moszczenicy, Strzałkowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska oraz, jak zawsze, zawodnicy UKS „Jedynka” z Bełchatowa.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

  • Grupa open: Piotr Kaukiel (GOKiS Moszczenica) i Natalia Guzik („Piątka” Wieluń),
  • Grupa do lat 16: Paweł Szymoniak („Piątka” Wieluń) i Michalina Matyjasek („Piątka” Wieluń),
  • Grupa do lat 13: Bartłomiej Błaźniak (UKS „Jedynka” Bełchatów) i Weronika Bukała (UKS „Jedynka” Bełchatów),
  • Grupa do lat 10: Mikołaj Śledziona (UKS „Jedynka” Bełchatów) i Adrianna Banasiak (UKS „Jedynka” Bełchatów), 
  • Grupa do lat 8: Oliwer Jaśkiewicz (UKS „Jedynka” Bełchatów) i Marta Pabich (UKS „Jedynka” Bełchatów),

584.jpg

Najmłodszym, nagrodzonym zawodnikiem, był niespełna sześcioletni Mateusz Banasiak z UKS „Jedynka” Bełchatów, najstarszym Franciszek Wojtak, reprezentujący „Jupitera”. Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca otrzymali puchary ufundowane przez prezydenta Bełchatowa, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn, zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez starostę bełchatowskiego, Waldemara Wyczachowskiego.

Dla zawodników sześciu pierwszych miejsc w kategorii open nagrody ufundowało Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne przy Elektrowni Bełchatów „Jupiter”. Wszyscy startujący w turnieju, bez względu na wywalczone miejsce, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez UKS „Jedynka” Bełchatów. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Bełchatów we współpracy z Towarzystwem Sportowo-Rekreacyjnym przy Elektrowni Bełchatów „Jupiter”. Wspaniała atmosfera, panująca podczas turnieju, po raz kolejny udowodniła, że uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja poprzez sportową rywalizację szachistów to strzał w przysłowiową „dziesiątkę”.

fot. UKS "Jedynka" Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729331 odwiedzin