Liga Narodów z siatkarzami PGE Skry. Pięciu w kadrze Polski

2018-05-16 11:05:20

Liga Narodów z siatkarzami PGE Skry. Pięciu w kadrze Polski

Trener reprezentacji Polski mężczyzn Vital Heynen podał skład kadry na Siatkarską Ligę Narodów 2018. Wśród wybrańców selekcjonera biało-czerwonych jest pięciu siatkarzy PGE Skry Bełchatów.

Vital Heynen wybrał kadrę w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS, a na liście 26 nazwisk są Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Bartosz Bednorz i Kacper Piechocki. - Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej przez zawodników podczas tych kilku dni zgrupowania w Spale. Krótki czas do startu w Lidze Narodów nie pozwala na eksperymenty, ale zapewniam, że obserwuję i obserwować będę wszystkich powołanych na ten sezon. W porównaniu do pierwotnego planu jest zmiana wynikająca z kontuzji Damiana Wojtaszka. Mam jednak nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będzie mógł jeszcze być z nami w tym sezonie - powiedział Vital Heynen, trener kadry narodowej mężczyzn.

Skład kadry na tegoroczna Siatkarską Ligę Narodów Mężczyzn, zgodnie z wymogami Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) zawiera 21. nazwisk. Jednak zgodnie z regulacjami FIVB, w razie potrzeb medycznych selekcjoner będzie mógł korzystać z pełnej listy 26 zawodników. Spotkania reprezentacji siatkarzy w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady w Katowicach (19 maja) i Opolu (21 maja).

Pierwszy turniej rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn został zaplanowany w dniach 25-27 maja br. Polacy w Katowicach i Krakowie zagrają z Rosją, Kanadą i Koreą. Więcej informacji na stronie PZPS TUTAJ.

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729345 odwiedzin