Estończyk Renee Teppan w PGE Skrze Bełchatów

2018-05-15 15:40:41

Estończyk Renee Teppan w PGE Skrze Bełchatów

Renee Teppan nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Estoński atakujący przychodzi do Bełchatowa z Trentino Volley. Przypomnijmy, że w odwrotną stronę powędrował Srećko Lisinac. Teppan to drugi oficjalnie zaprezentowany transfer mistrzów Polski.

Grający na pozycji atakującego reprezentant Estonii będzie od nowego sezonu grał w PGE Skrze Bełchatów. Z zespołem mistrza Polski związał się dwuletnim kontraktem. To drugi oficjalnie potwierdzony przez klub transfer do PGE Skry. Wcześniej do żółto-czarnych dołączył Jakub Kochanowski [więcej TUTAJ]. Ciągle czekamy jeszcze na potwierdzenie informacji o transferze Piotra Orczyka, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Przypomnijmy, że na razie z zespołu PGE Skry odszedł Srećko Lisinac, który przemierzy drogę w odwrotną stronę co Estończyk. Serb od nowego sezonu będzie grał w Trentino [więcej TUTAJ]. Z PGE Skry odchodzi także leworęczny atakujący Szymon Romać [więcej TUTAJ], który w zespole nie był pierwszoplanową postacią. Jego właśnie zastąpi Teppan, który który o miejsce w ataku PGE Skry będzie rywalizował z Mariuszem Wlazłym. Lucą Vettorim. We włoskiej drużynie zanotował 40 występów, w których zdobył 172 punkty.  

Ma na koncie 128 występów w reprezentacji Estonii, z którą w 2016 roku wygrał Ligę Europejską.Teppan rozpoczął karierę w klubach ze swojego kraju - Pärnu VK i Bigbank Tartu, z którą sięgnął po złoto ligi estońskiej. Od 2014 roku gra zagranicą. Występował we włoskim Pallavolo Città di Castellani, a przez dwa kolejne sezony grał w drużynie Hypo Tirol Innsbruck, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Austrii. W ostatnim sezonie powrócił do Włoch, gdzie grał w Trentino, tworząc duet atakujących z Lucą Vettorim.

- Wybrałem PGE Skrę, ponieważ moim celem jest gra na najwyższym poziomie. PlusLiga jest jedną z najsilniejszych lig na świecie, a klub z Bełchatowa jest Mistrzem Polski, więc nie musiałem się dwa razy zastanawiać, kiedy taka drużyna zaoferowała mi kontakt - mówi w rozmowie z serwisem PGE Skry. - Wiem, że klub jest mocny zarówno na poziomie siatkarskim jak i organizacyjnym. Uwielbiam grać przy głośnym dopingu kibiców, a w Bełchatowie są oni jednymi z najlepszych na świecie. Nie mogę się doczekać nowego sezonu – mówi nowy atakujący bełchatowskiego zespołu, który nie ukrywa, że śledził zmagania swojej przyszłej drużyny.

- Oglądałem wszystkie mecze od półfinałów i kiedy tylko miałem czas, śledziłem rywalizację w PlusLidze, ponieważ znajduję przyjemność w oglądaniu meczów na wysokim poziomie. Uważam, że wiem wystarczająco o PGE Skrze, ponieważ lubię być doinformowany, co dzieje się w sporcie, który kocham. To czołowy klub z najlepszymi siatkarzami, sztabem oraz kibicami - podkreśla.

Teppan dodaje również, że zasięgał opinii o Plus Lidze od dwóch Estończyków - Roberta Tähta, Keitha Puparta oraz trenera Gheorghe Cre?u, którzy spędzili w Polsce trzy lata. - Ubiegły sezon w Trento dał mi wiedzę, jak działają najlepsze kluby i jestem pewny, że mogę podjąć to wyzwanie – podkreśla 24-latek, dla którego liga polska będzie czwartą, w której wystąpi.

- Myślę, że ludzie w Polsce są podobni do Estończyków. Wiem, że dołączenie do zespołu i porozumienie się z drużyną nie będzie trudne. Dwa lata temu spędziłem trochę czasu w Lubinie na zgrupowaniu kadry i nie czułem wtedy, że życie tam było inne w porównaniu do życia w domu, czyli Estonii. Jestem podekscytowany, by poznać bliżej polską kulturę i kuchnię - zaznacza Teppan i dodaje na zakończenie: - Wielkie gratulacje za Mistrzostwo w tak silnej lidze. Dlaczego nie powtórzyć tego sukcesu w kolejnym sezonie?

fot. Trentino Volley / PGE Skra

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729328 odwiedzin