Szymon Romać opuszcza Skrę. Zastąpi go 22-letni Francuz?

2018-05-14 21:59:09

Szymon Romać opuszcza Skrę. Zastąpi go 22-letni Francuz?

25-letni Szymon Romać po roku pobytu w Bełchatowie opuszcza szeregi PGE Skry. Leworęczny atakujący zdobył w tym sezonie PlusLigi 81 punktów. Romać w barwach Skry miał okazję pierwszy raz w życiu sięgnąć po tytuł mistrza Polski, po Superpuchar Polski, a ponadto zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów i był w kadrze w trakcie Klubowych Mistrzostw Świata.

Szymon Romać w Bełchatowie był postacią drugoplanową. W rywalizacji z Mariuszem Wlazłym ten 25-letni zawodnik nie miał najmniejszych szans, a jego występy ograniczały się do zmian zadaniowych i pojedynków rozgrywanych przeciwko teoretycznie słabszym ekipom PlusLigi. W spotkaniach z mocniejszymi zespołami niekiedy Roberto Piazza wolał, aby w ataku zastępcą Wlazłego był Lisinac.

- Oczywiście było bardzo dużo wyzwań, bardzo dużo walki, a to wszystko zwieńczone złotym medalem PlusLigi. Wiele razy wspominałem o tym, że gra w PGE Skrze to wielki zaszczyt i wyróżnienie. I to samo powiedziałbym również teraz, po zakończonym sezonie. Praca ze wszystkimi ludźmi w klubie, na parkiecie i poza nim, była dużym wyzwaniem, ale również dawała wiele radości i motywacji do dalszych działań - mówi w rozmowie z klubowym serwisem skra.pl, Szymon Romać. Więcej można przeczytać TUTAJ.

Poza atakującym oficjalnie z Bełchatowa odszedł także Srećko Lisinac, który zasilił włoski Diatec Trentino. W jego miejsce kontrakt z świeżo upieczonym Mistrzem Polski podpisał obiecujący młody środkowy - Jakub Kochanowski.

Jeżeli chodzi o plotki transferowe mówi się, że do Turcji najprawdopodobniej odejdzie Milan Katić, nie wiadomo nadal jaka przyszłość czeka bułgarskiego przyjmującego Nikolaya Pencheva. Ponadto spekuluje się, że trzeci z przyjmujących Bartosz Bednorz odejdzie do włoskiego Azimutu Modena, a Marcin Janusz przyszły sezon spędzi w trzeciej drużynie PlusLigi - Treflu Gdańsk. W miejsce Romacia rzekomo ma zostać zakontraktowany zagraniczny atakujący, który ma być potencjalnym następcą Mariusza Wlazłego przed którym być może ostatni sezon w karierze.

Nieficjalnie donosi się, że ma być to francuski atakujący Chaumont VB 52, 22-letni Stephen Boyer. Jednak w świecie siatkarskim przekonuje się o jego przejściu do włoskiej Werony. Ponadto po roku przerwy do Bełchatowa wrócić ma Artur Szalpuk, który cały poprzedni sezon spędził w Gdańsku. Z klubem kontrakt podpisał przyjmujący Piotr Orczyk (pisaliśmy o tym TUTAJ), a w miejsce Janusza do Bełchatowa ma przyjść rozgrywający z Radomia - Kamil Droszyński. Kilka dni temu pojawiła się także informacja, że do Milada Ebadipoura miałby dołączyć inny irański przyjmujący, 26-letni Mojtaba Mirzajanpour.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729348 odwiedzin