Futbolowe podsumowanie regionu #29

2018-05-14 18:09:42

Weekend do zapomnienia - tak można określić dla większości drużyn naszego regionu minioną kolejkę spotkań, w której jedynie cztery zespoły schodziły z jakąkolwiek zdobyczą punktową. Sukces w postaci trzech punktów odnotowali nasi B-klasowicze, a drogę do końcowego sukcesu zamknęli sobie piłkarze Astorii Szczerców i ESPN Bełchatów.

Granie w IV lidze rozpoczął już w czwartek PGE GKS II Bełchatów, który przystał na prośbę rywala i przesunął termin spotkania. Rywale mecz wygrali, choć w 90. minucie bełchatowianie mieli rzut karny, którego nie wykorzystał Kacper Szafrański. Więcej o tym meczu TUTAJ. Również bez punktów pozostali kolejni czwartoligowcy - Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów.

"Omeżka" uległa niżej notowanej Pilicy Przedbórz, choć jeszcze w do 75. minuty prowadziła 2:1. Wówczas w przeciągu dwóch minut straciła dwie bramki i "wypuściła z rąk" końcowy sukces. Szkoda także porażki Zelowa, który uległ Ceramice Opoczno, walczącej z Bełchatowem o pozostanie w IV lidze. Przeciwnik Włókniarza bramkę dającą zwycięstwo strzelił w doliczonym czasie gry, dzięki czemu wyprzedza GKS II o dwa punkty. W najbliższej kolejce "Brunatnych" czeka mecz wyjazdowy z Orkanem Buczek, który również ma w swym dorobku 33 punkty.

Ważny mecz w kontekście dalszej gry o awans do IV ligi przegrała Astoria Szczerców. Nasz przedstawiciel w klasie okręgowej przegrał na wyjeździe z RKS Radomsko 0:3, a dwie bramki zdobył były zawodnik m.in. Zjednoczonych Bełchatów Bartosz Turniak. Na pięć kolejek przed końcem radomszczanie mają dziesięć punktów przewagi nad Astorią, która zarazem ma tylko cztery "oczka" zapasu nad trzecią Polonią Piotrków. Dziewiątą lokatę nadal zajmuje Omega II Kleszczów, która uległa GUKS Gorzkowice 0:2.

Efektowne zwycięstwo Hetmana Rusiec, który odesłał do domu z "wagonem bramek" najsłabszą drużynę sieradzkiej A-klasy LKS Socha. Do przerwy na boisku w Ruścu było tylko 3:0, a festiwal strzelecki miał miejsce w drugiej odsłonie, kiedy to goście przyjęli aż dziewięć trafień. Królem strzeleckiego polowania okazali się Artur Witczański i Andrzej Koziara, którzy łącznie zdobyli siedem goli. Warto zwrócić uwagę na hat-tricka Koziary, który nominalnie jest stoperem, ale dwie z tych bramek strzelił po rzutach karnych.

Punkty straciła Astoria II Szczerców, która remisując 1:1 ze Startem Niechcice ponownie oddała fotel lidera piotrkowskiej A-klasy. Zajmuje go z punktem przewagi LKS Czarnocin, a poza Astorią taką samą liczbę "oczek" (41) mają jeszcze dwie inne drużyny - Grabka Grabica oraz LUKS Gomunice. W "małej tabeli" najkorzystniej wypadają szczercowianie, a do tego mają w miarę korzystny układ gier na ostatnie trzy kolejki sezonu. Finisz tych rozgrywek zapowiada się interesująco.

Podobnie miało być w B-klasie, ale tutaj raczej wszystko się już rozstrzygnęło. W niedzielę w najciekawszym spotkaniu 19. kolejki ESPN Bełchatów przegrał u siebie z LKS Dobryszyce 2:3 (2:2), w wyniku czego ma już sześć punktów straty do rywala. Zaczęło się obiecująco, ponieważ jeszcze w 44. minucie bełchatowianie prowadzili 2:0 po golach Marcina Lewickiego i Dominika Więcława. Niestety jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania, a w drugiej połowie broniąc rezultatu, wyprowadzili jedną kontrę i zwyciężyli. Plany ESPN-u o grze w barażach prysły niczym bańka mydlana.

IV liga, gr. łódzka (29. kolejka):
* Omega Kleszczów - Pilica Przedbórz 2:3 (0:1)
bramki dla Omegi: Krzysztof Kowalski (rzut karny), Michał Konecki

Omega: Gałczyński - Roczek, Pałyska, Lesiakowski, Szewczyk, Tomesz (31’ Janeczek), Ociepa, Paweł Kowalski, Barański, Konecki (80’ Pieniążek), Krzysztof Kowalski

* Ceramika Opoczno - Włókniarz Zelów 2:1 (1:0)
bramka dla Zelowa: Albin Maciejewski

Włókniarz: M. Krajda - Kaliski, Bendkowski, Ratajczyk, Perka (46’ Łucki), Ostaszewski (46’ Danecki), Boczkiewicz, Raś, J, Dregier (20’ Bednarek), N. Dregier

* PGE GKS II Bełchatów - Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:1)

GKS II: Malicki - Orski, Zieliński, Góralczyk, Pędziwiatr (70’ Gierasimiuk) - Jasiński (46’ Szaniec), Szafrański - Wojtczyk, Siewiera (83’ Szczyszek), Szyszkowski - Stolarczyk

* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - MKP-Boruta Zgierz 0:3 (walkower)

(6. Włókniarz Zelów 50 [16-2-10] 56:47; 8. Omega Kleszczów 42 [12-6-10] 55:50; 15. GKS II Bełchatów 31 [9-4-15] 52:71; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-28] 4:171; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (21. kolejka):
* GUKS Gorzkowice - Omega II Kleszczów 2:0 (2:0)

Omega II: Zientarski - Brożyna, Serafin, Miara, Zatorski (46’ Dąbrowski), Płóciennik, Sowała (57’ Kociniak), Bisaga, Morawski (46’ Saternus), Gasik, Kurzynoga (62’ Trajdos)

* RKS Radomsko - Astoria Szczerców 3:0 (2:0)

(2. Astoria Szczerców 45 [14-3-4] 50:24; 9. Omega II Kleszczów 28 [8-4-9] 38:41)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (19. kolejka):
* Start Niechcice - Astoria II Szczerców 1:1 (1:1)
bramka dla Astorii II: Konrad Wańdoch

Astoria II: Szatan - Galewski, Rudzki, Siewiera, K. Bogunia (55’ Plaga), Skalski, Stępnik, Rojszczak (65’ M. Bogunia), Matysiak, Siewiera, Wańdoch

(2. Astoria II Szczerców 41 [12-5-2] 50:23)

A klasa, gr. Sieradz II (25. kolejka):
* Hetman Rusiec - LZS Socha 12:1 (3:0)
bramki dla Hetmana: Artur Witczański (x4), Andrzej Koziara (x3), Wiktor Uciński (x2), Kamil Studziński, Rafał Olczak, Marcin Maliszak

Hetman: Matusiak - Cajgler (46’ Maliszak), Koziara, Kozioł, Papuga (46’ Ławniczek), Olczak (46’ Matynia), Ochocki (51’ Uciński), Walewacz, Penciak (46’ Stępień), Witczański (76’ Kępa), Małkowski (51’ Studziński)

(6. Hetman Rusiec 37 [11-4-9] 75:55)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (19. kolejka):
* KS Grocholice Bełchatów - Grabka II Grabica 3:1 (1:0)
bramki dla KSG: Marceli Schabowski, Adam Habryn, Damian Michalak

KSG: Pacha - Kowalski, Michalski, Kaleciński, Schabowski, Habryn, Kołodziej, Cieślak, Dylak, Raś, Stępień

* Pilica II Przedbórz - Alfa Kleszczów 0:1 (0:1)
gol dla Alfy: Przemysław Jędrysiak

Alfa: Sukiennik - Zbies, Jędrysiak, Michalczyk, Dudziński (85’ Bujacz), M. Klewin (55’ Wolski), D. Sobociński, Frukacz (90’ Szulc), Ciesielczyk, Tarkowski, Ł. Sobociński

* ESPN Bełchatów - LKS Dobryszyce  2:3 (2:2)
bramki dla ESPN: Marcin Lewicki, Dominik Więcław

ESPN: Kędzierski - Szewczyk, Śliwiński, Stasiak (61’ Kutyba), Dworzyński (74’ Brożyna), Włoch, Wiewiórowsk (46’ Trzmiel), Piechowicz (46’ Głowacki), Lewicki (78’ Duraj), Szybalski, Więcław.

(3. ESPN Bełchatów 40 [13-1-5] 75:31; 5. KS Grocholice Bełchatów 34 [10-4-5] 54:39; 9. Alfa Kleszczów 19 [5-4-10] 26:47)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 430586 odwiedzin