Rekordy juniorów BKL na otwarcie sezonu letniego

2018-05-14 11:13:22

Medalowo rozpoczęli sezon letni lekkoatleci BKL. Na nowym stadionie w Sieradzu sięgali po medale i rekordy życiowe. To obiecujący początek nowego sezonu.

Otwarte Mistrzostwa Sieradza juniorów i juniorów młodszych, na nowym stadionie lekkoatletycznym w tym mieście przyniosły dla ekipy szybkościowej Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego medale i przede wszystkim rekordy życiowe. Grupa zakończyła tym startem zgrupowanie zaplecza kadry narodowej.

Doskonale spisał się junior Szymon Woźniak, który wygrał bieg na 300 m z rekordem życiowym 34,81 s. W kategorii juniorów młodszych na tym samym dystansie najlepszy okazał się Filip Chrosta, z czasem 36,13. Tuż za jego plecami uplasował się Oskar Łucki, z bardzo dobrą życiówką 36,81.

Srebrny nedal w koku w dal z rekordem życiowym - równe 5 metrów - wywalczyła Martyna Karbowniczak. Drugi w skoku w dal był też Adam Patrzyk, który skoczył 6,14 m. Srebrny medal i nowy rekord życiowy na 300 m uzyskała debiutująca w barwach BKL Justyna Woźnicka.

- Justyna przez ostatnie lata reprezentowała klub LUKS Strzałków, lecz w lutym zdecydowała się na zmianę klubu aby rozwijać swój talent sprinterski - podkreśla Łukasz Mantyk, trener w BKL.

Trzecie miejsce w Sieradzu uzyskał Mateusz Górny, który w finałowym biegu juniorów młodszych na 100 m uzyskał czas 11,28.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 584879 odwiedzin