Koniec sezonu coraz bliżej. Astoria zagra u lidera, ESPN musi wygrać

2018-05-11 14:07:54

Koniec sezonu coraz bliżej. Astoria zagra u lidera, ESPN musi wygrać

Rozgrywki sezonu 2017/2018 wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi, a w niższych ligach w dalszym ciągu więcej jest pytań niż odpowiedzi. Miejmy nadzieję, że już w ten weekend dowiemy się mniej więcej czy Astoria podgryzie RKS, rezerwy ze Szczercowa utrzymają dobrą dyspozycję i pozycję lidera oraz czy w B klasie ESPN pozwoli uwierzyć w szanse na awans.

Na IV-ligowym froncie na wniosek Zjednoczonych Stryków swój ligowy mecz w czwartek rozegrały rezerwy PGE GKS Bełchatów, które przegrały 0:1. O meczu więcej pisaliśmy TUTAJ. W najbliższy weekend w roli faworyta na własnym boisku zagra Omega Kleszczów, która podejmie zajmującą 16. miejsce Pilicę Przedbórz. Podopieczni Marcina Zimocha z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą passę, którą do tej pory jest pięć ostatnich spotkań ligowych bez porażki. Ciężki bój czeka także drużynę Włókniarza Zelów, która w Opocznie zagra z walczącą o utrzymanie się w IV lidze Ceramiką. Co ciekawe ten zespół w ostatniej kolejce uległ na wyjeździe Pilicy Przedbórz 1:3. Zelowianie zajmują wysokie, 6. miejsce w tabeli, które jednocześnie zapewnia im pewny byt w IV lidze i nie daje żadnych szans na awans, bo strata do lidera ze Skierniewic to już 22 punkty.

Interesujące starcie szykuje nam się w piotrkowskiej okręgówce, gdzie Astoria Szczerców będąca na 2. pozycji w lidze zmierzy się na wyjeździe z liderem rozgrywek RKS Radomsko. Strata szczercowian do miejsca premiowanego awansem wynosi 7 oczek i jeżeli Astoria chce zachować jeszcze szansę na awans, musi koniecznie przywieźć z tego wyjazdu komplet punktów. Niezłe widowisko zapowiada się w Gorzkowicach, gdzie miejscowy GUKS, który jest na 10. miejscu w tabeli, zagra z plasującymi się na 9. lokacie rezerwami Omegi Kleszczów. Obie ekipy dzieli różnica pięciu punktów.

W A klasie o utrzymanie fotelu lidera zagrają rezerwy szczercowskiej Astorii, które tym razem na wyjeździe podejmować będą Start Niechcice. Na siedem rozegranych spotkań tej wiosny drużyna ze Szczercowa pięć razy wygrywała i dwukrotnie remisowała. Aktualnie przewaga Astorii II nad drugim miejscem wynosi jeden punkt, a nad dwoma kolejnymi lokatami tylko dwa oczka. O podtrzymanie dobrej serii w drugiej grupie sieradzkiej A klasy zagra Hetman Rusiec. Po falstarcie i pięciu porażkach z rzędu drużyna z Ruśca odnotowała ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu. Teraz Hetman zagra u siebie z ostatnim w lidze LZS Socha. W tym meczu gospodarzy interesować będzie tylko i wyłącznie komplet punktów.

Ciekawie zapowiada się weekend w klasie B, gdzie na głównym planie jest domowe spotkanie trzeciego w tabeli ESPN Bełchatów z drugim w lidze LKS Dobryszyce. W tabeli strata podopiecznych Piotra Kurzawskiego do ekipy z Dobryszyc wynosi trzy punkty, a pierwsze spotkanie wyjazdowe zakończyło się wygraną LKS 4:2. Jeżeli zawodnicy ESPN myślą o grze w barażach o A klasę (2. miejsce) muszą obowiązkowo wygrać, a najlepiej w stosunku 2:0 lub 3:1. Drużyna KS Grocholice Bełchatów, która w ostatnich trzech meczach zdobyła tylko jeden punkt, zagra teraz na przełamanie u siebie z ostatnią w lidze Grabką II Grabica, a po porażce u siebie 1:2 z Vis Gidle zespół Alfy Kleszczów zagra w Przedborzu z rezerwami Pilicy.

IV liga, gr. łódzka (29. kolejka):
* Omega Kleszczów - Pilica Przedbórz (sobota)
Kleszczów, ul. Sportowa 3, godz. 16
* Ceramika Opoczno - Włókniarz Zelów (sobota)
godz. 17

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (21. kolejka):
* GUKS Gorzkowice - Omega II Kleszczów (sobota)
godz. 15
* RKS Radomsko - Astoria Szczerców (sobota)
godz. 16

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (19. kolejka):
* Start Niechcice - Astoria II Szczerców
godz. 17

A klasa, gr. Sieradz II (25. kolejka):
* Hetman Rusiec - LZS Socha (sobota)
Rusiec, ul. Koniecpolskiego 11B, godz. 17

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (19. kolejka):
* KS Grocholice Bełchatów - Grabka II Grabica (sobota)
Bełchatów, ul. Ampera, godz. 17
* Pilica II Przedbórz - Alfa Kleszczów (niedziela)
godz. 17
* ESPN Bełchatów - LKS Dobryszyce (niedziela)
Bełchatów, boisko PCS - ul. Czapliniecka 96, godz. 17:30

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729349 odwiedzin