Porażka rezerw po walce i niewykorzystanym karnym w doliczonym czasie gry

2018-05-10 23:00:04

Walczące o utrzymanie w IV lidze rezerwy PGE GKS Bełchatów przegrały na swoim boisku z lepiej notowaną drużyną Zjednoczonych Stryków 0:1. W ostatniej akcji meczu rzutu karnego nie wykorzystał Kacper Szafrański, a tego dnia w drużynie Piotra Bajdziaka nie zagrał żaden zawodnik z pierwszego zespołu.

W tym pojedynku od początku to gospodarze chcieli jako pierwsi ruszyć na bramkę rywali, ale niestety już w 11. minucie gry plany "Brunatnych" skomplikowały się. Strykowianie wyprowadzili bardzo dobrą kontrę, a cała akcja zakończyła się celnym strzałem jedengo z graczy Zjednoczonych i gospodarze musieli wziąć się do odrabiania strat. Do końca pierwszej połowy można uznać, że gra drugiej drużyny GKS wyglądała lepiej niż wynik. Bełchatowianie za sprawą Damiana Siewiery, Kacpra Szafrańskiego czy Mateusza Stolarczyk próbowali przedostać się pod bramkę gości, ale goście skutecznie zagęszczali środek pola i nie pozwalali "Brunatnym" na zbyt wiele.

Druga połowa od początku nie wyglądała najlepiej w wykonaniu gości. Atakowali oni coraz mniej, a bardziej skupiali się na obronie wyniku. Bełchatowianie  mogli mieć z kolei pretensje tylko sami do siebie, że nie potrafili w kilku sytuacjach postawić kropki nad "i". Kiedy pod bramką przyjezdnych robiło się coraz groźniej nadeszła ostatnia minuta gry i sędzia był zmuszony po nieudanej interwencji bramkarza Zjednoczonych wskazać na "wapno". Futbolówkę na "wapnie" ustawił sobie Kacper Szafrański, ale jego uderzenie w środek bramki końcówkami palców wybronił golkiper ze Strykowa, a już po końcowym gwizdku futbolówkę w poprzeczkę dobił jeden z zawodników GKS.

Tym samym bełchatowianie skomplikowali sobie nieco sytuację w lidze. Po 28. kolejkach mają oni na koncie 31 oczek i plasują się na 13. pozycji. Co ważne zajmujący kolejno 14. miejsce Orkan Buczek i 15. pozycję Ceramika Opoczno mają na koncie o jeden punkt i mecz mniej. To zapowiada pasjonującą walkę o utrzymanie w IV lidze, a już za tydzień rezerwy GKS zagrają bardzo ważne spotkanie w Buczku, gdzie liczyć się będą tylko i wyłącznie trzy punkty.

PGE GKS II Bełchatów - Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:1)

GKS II: Malicki - Orski (C), Zieliński, Góralczyk, Pędziwiatr (70’ Gierasimiuk) - Jasiński (46’ Szaniec), Szafrański - Wojtczyk, Siewiera (83’ Szczyszek), Szyszkowski - Stolarczyk

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 587636 odwiedzin