Ruszają powiatowe rajdy rowerowe

2018-05-11 12:22:15

Ruszają powiatowe rajdy rowerowe

Startuje kolejna edycja Powiatowych Rajdów Rowerowych, czyli doskonałej formy rekreacji dla każdego. Pierwszy już w najbliższą sobotę, w połączeniu z promocją rowerów elektrycznych. Początek imprezy w PCS o godz. 11. Start rajdu dwie godziny później.

Kolejna odsłona rajdów rowerowych po powiecie bełchatowskim rusza w najbliższą sobotę. Tym razem Załoga Rowerowa Zgrzyt przeprowadzi je wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu, a nie samym starostwem, jak było do tej pory. Zmieni się też lokalizacja startu i mety rajdów. Będzie to teren przy PCS, co jak mówi Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski, związane jest z bezpieczeństwem rowerzystów. Koło PCS jest więcej miejsca i będzie bezpieczniej.

Nowością będzie także miniprzedszkole dla dzieci, które nie będą mogły, bądź chciały wziąć udziału w rajdzie ze swoimi rodzicami lub opiekunami.

582.jpg

- Przygotujemy dla dzieci gry i zabawy o charakterze sportowym, wykorzystując do tego nasze obiekty
- mówi Mirosław Mielus, kierownik PCS. - Liczymy, że dzięki tej inicjatywie jeszcze wzrośnie frekwencja na rajdach - dodaje.

A ta frekwencja i tak jest wysoka. W dotychczasowych trzech edycjach powiatowych rajdów rowerowych ze Zgrzytem w sumie udział wzięło ok. 1,6 tys. osób. - Najmłodszy uczestnik miał 9 miesięcy i przejechał w siodełku na rowerze taty, a najstarszy uczestnik miał lat 89. Co ciekawe przyjechał do nas na rowerze z Piotrkowa, wziął udział w rajdzie i wrócił rowerem do swojego miasta - mówi Maciek Kuszneruk ze Zgrzytu. W sumie do tej pory przejechano 19 tras o łącznej długości ok. 700 km.  

Tegoroczna edycja rajdów wystartuje 12 maja. Łącznie zaplanowano siedem tras. Rajdy odbywać będą się raz w miesiącu, w soboty. Kolejne terminy to: 2 czerwca, 7 lipca, 4 sierpnia, 1 września, 6 października i 11 listopada. Trzy z rajdów będą typowo tematyczne. Czerwcowy z okazji Dnia Dziecka, we wrześniu terenowa, ponad 50-kilometrowa wyprawa szlakiem wojskowych umocnień polowych z 1939 roku oraz ostatni rajd z okazji Święta Niepodległości. Uczestnicy każego rajdu otrzymają pamiątkowe plakietki. Na trasie przewidziane jest też ognisko.Organizatorzy rajdów zawarli porozumienie z firmą Zasada Group oraz sklepem biekemia.com. Podczas rajdów odbędą się dwie imprezy promujące rowery elektryczne. Pierwsza z nich już w najbliższą sobotę od godz. 11 w Powiatowym Centrum Sportu.

Rowery elektryczne to dobre rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych i starszych - mówi Maciek Kuszneruk. - W Zgrzycie mamy już osoby jeżdżące na takich rowerach. Rowerowa impreza w PCS rozpocznie się już o godz. 11. Będą konkursy i okazja do przetestowania "elektryka". Spośród tych, którzy się skuszą rozlosowane zostaną talony na zakupy w sklepie rowerowym. Wylosowana osoba będzie też mogła wziąć udział w rajdzie na rowerze elektrycznym. Sam rajd wystartuje spod PCS dwie godziny później, o godz. 13. Start zaplanowany jest na placu przed lodowiskiem PCS. "Wiosenna trasa na rozruszani" liczyć będzie ok. 25 km i prowadzić m.in. przez Domiechowice, Zalesną, Wolę Mikorską, Mikorzyce, Nową Wieś, Bukowie Dolne, Suchcice, Pólko i Helenów. Meta rajdu, tam gdzie start, czyli pod PCS.


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780072 odwiedzin