Mistrz Polski potwierdził hit transferowy! Kochanowski w Bełchatowie

2018-05-10 18:44:30

Mistrz Polski potwierdził hit transferowy! Kochanowski w Bełchatowie

Złoty medalista Mistrzostw Świata juniorów i najlepszy zawodnik tego turnieju Jakub Kochanowski siatkarzem PGE Skry Bełchatów. Utalentowany środkowy związał się z bełchatowskim klubem dwuletnim kontraktem. Ten mierzący 2 metry gracz ma zastąpić Srećko Lisiniaca, który odszedł do Włoch.

Kochanowski to środkowy złotego pokolenia 1997. Z reprezentacją Polski kadetów i juniorów - prowadzoną przez Sebastiana Pawlika - zdobył wszystko, co było do zdobycia. Jest złotym medalistą Mistrzostw Europy i Świata kadetów oraz juniorów. Na ostatnim turnieju w tej kategorii wiekowej został wyróżniony nagrodą dla najbardziej wartościowego gracza turnieju.

W dwóch poprzednich sezonach występował w Indykpolu AZS Olsztyn, z którym w tym roku zakończył rywalizację tuż za podium PlusLigi. Indywidualnie wypadł jeszcze lepiej, zdobywając 449 punktów (303 atakiem, 100 blokiem, 46 zagrywką). Zajął również 1 miejsce w rankingu środkowych. Kolejne punkty zdobędzie już dla PGE Skry.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł występować w PGE Skrze. Postaram się dać od siebie jak najwięcej. Wiem, że będę musiał zastąpić Srećko Lisinaca i podejrzewam, że w sercach kibiców nawet nie będę tego blisko, ale mam nadzieję, że na boisku zespół nie straci na jakości - mówi nowy środkowy PGE Skry, który aktualnie przebywa w Spale na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Biało-czerwoni przygotowują się do zbliżającej się Ligi Narodów.

Kochanowski to pierwszy oficjalny transfer mistrzów Polski. Na takie potwierdzenie czeka Piotr Orczyk, przyjmujący wicemistrza Belgii Knack Randstad Roeselare - info TUTAJ.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729331 odwiedzin