Wicemistrz Belgii nowym przyjmującym PGE Skry

2018-05-10 13:02:32

Wicemistrz Belgii nowym przyjmującym PGE Skry

PGE Skra Bełchatów ma za sobą już pierwszy oficjalny komunikat o odejściu zawodnika (pisaliśmy TUTAJ o Lisniacu), a inauguracyjnym transferem do żółto-czarnych ma być Piotr Orczyk. To 25-letni przyjmujący z wicemistrza Belgii, Knack Randstad Roeselare.

Orczyk, który urodził się w Łodzi, z Polski wyjechał w 2014 r. i od razu stał się podstawowym zawodnikiem belgijskiego klubu. Razem z Knack Roeselare notował także udane występy w europejskiej Lidze Mistrzów, a w minionej edycji zajął ze swoją drużyną trzecią lokatę w gr. A. Ustąpili tylko włoskim potentatom, Perugii i Cucine Lube Civitanova.

W grudniu 2015 r. zawitał do Łodzi na mecz Ligi Mistrzów z PGE Skrą. Nie mógł wystąpić z powodu kontuzji, ale przebywał w kwadracie dla rezerwowych. - Pierwsza połowa ligi belgijskiej prezentuje całkiem przyzwoity poziom i nieźle sobie radzimy w europejskich pucharach. Zawsze udaje nam się wygrać kilka meczów i pokazać z dobrej strony - podsumował Orczyk w rozmowie z oficjalnym serwisem Skry.

Oficjalną informację o zakontraktowaniu Orczyka klub z Bełchatowa ma podać w najbliższych dniach, podobnie jak długość kontraktu. Z naszych informacji wynika, że będzie on liczył dwa lata. Sam zawodnik odbył już rozmowę ze szkoleniowcem zespołu Roberto Piazzą oraz był obecny na ostatnim domowym meczu PGE Skry z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Wizja odejścia z Bełchatowa Bartosza Bednorza (spekuluje się o kierunku włoskim) powoduje, że na pozycji przyjmującego barwy mistrza Polski reprezentować obok Orczyka będzie m.in. Milad Ebadipour i Artur Szalpuk, który ma założyć żółtą koszulkę po sezonie przerwy. Wciąż nie znana jest przyszłość Nikolaya Pencheva, który nosi się z zamiarem opuszczenia PGE Skry. Dodatkowo kwestią czasu pozostaje podanie do oficjalnej informacji zakontraktowanie młodego środkowego Jakuba Kochanowskiego, a Kamil Droszyński (21-letni rozgrywający Cerradu Czarnych Radom) ma wypełnić lukę po możliwym odejściu Marcina Janusza.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729327 odwiedzin