Pucharowy dublet Natalii Krześlak i podium Karoliny Stępień

2018-05-09 14:18:17

Zawodnicy i zawodniczki LSKK Bełchatów rywalizowali w Pucharze Polski w Zamościu, gdzie zawody zostały podzielone na dwa dni. W pierwszym dniu rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas, a drugiego dnia odbył się wyścig ze startu wspólnego. W obu zwyciężyła bełchatowska kolarka, Natalia Krześlak.

W pucharowej rywalizacji klasyfikację prowadzoną w poszczególnych kategoriach i tak kolejno: w jeździe na czas w kat. juniorek młodszych wygrała Natalia Krześlak, a na 22. miejscu uplasowała się Maja Naturalna. W kat. juniorek na 8. pozycji znalazła się Karolina Stępień, a 12. była Patrycja Hałubińska. Wśród chłopców w juniorach młodszych 28. miejsce zajął Łukasz Nowicki, a w juniorach na 16. lokacie znalazł się Mateusz Wojtasik. Jak swój występ w jeździe na czas oceniła zwyciężczyni? - W tym wyścigu czułam się dobrze od samego początku. Jestem zadowolona z mojej jazdy i wyniku. Niestety nie wszystko jednak poszło po mojej myśli, ponieważ wywróciła się na rondzie i trochę się poobijała, ale mimo wszystko bez problemu udało mi się wygrać w tej konkurencji - tłumaczy Natalia Krześlak.

Drugiego dnia ze startu wspólnego znów zwyciężyła w swojej kat. juniorek młodszych Natalia Krześlak. 30. miejsce zajęła Maja Naturalna. Wśród juniorek na 3. miejscu podium uplasowała się Karolina Stępień, a po raz kolejny na 12. pozycji do mety dojechała Patrycja Hałubińska. W rywalizacji chłopców w kat. juniorów młodszych na 9. miejscu uplasował się Łukasz Nowicki, a w juniorach 35. był Mateusz Wojtasik. - Trasa była pofałdowana z licznymi zakrętami i urozmaiceniami w postaci kostki brukowej. Nie zwracałam uwagi na rany i ból, które wyrządziłam sobie dzień wcześniej. Starałam się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Rywalizacja stała na wysokim poziomie i było bardzo trudno walczyć o zwycięstwo, bo pojawiły się liczne ucieczki oraz zagrywki działające na psychikę przeciwniczek, które zresztą bardzo lubię. Nie spodziewałam się przed przyjazdem do Zamościa, że dwukrotnie uda mi się tutaj wygrać - mówi zadowolona bełchatowianka.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 579560 odwiedzin