Tenisowe Grand Prix po pierwszym turnieju. Są niespodzianki

2018-05-08 17:11:10

Tenisowe Grand Prix po pierwszym turnieju. Są niespodzianki

Pierwszy turniej cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa” oficjalnie zainaugurował nowy sezon działalności Miejskich Kortów Tenisowych. Otwarcie wypadło bardzo okazale, a w zawodach wzięło udział ponad 30 singlistów i aż 15 par deblowych (30 zawodników).

Grę pojedynczą w kategorii OPEN wygrał Paweł Lewandowski ze Zduńskiej Woli, który miał najdłuższą drogę do końcowego sukcesu, ponieważ w swoim pierwszym występie powalczył o prawo gry w turnieju głównym. Spisywał się w nim znakomicie, a w finale po emocjonującym pojedynku i końcowym kreczu pokonał nastoletniego Franka Stępnia (7/5 5/3 krecz). Mecz o trzecie miejsce dla Grzegorza Puźniaka.

Kategoria 50+ to sukces Zbigniewa Maruszaka, który bez większych problemów pokonywał kolejne turniejowy rundy, lecz w finale krecz wyeliminował z walki Zbigniewa Jasińskiego. Trzeci stopień na podium zajął Edwin Misztal, który z powodzeniem zakończył boiskową rywalizację z Krzysztofem Sobieszczykiem (6/3 6/2). Grę podwójną i nagrody rzeczowe wygrał duet Jasiński/Stępień. W drodze po końcowy sukces wygrali pięć spotkań, w tym m.in. 6/4 0/6 10/8 z parą Piotr Radziejewski/Krzysztof Drzewosz i w finale 6/2 6/4 Adam Szewczyk/Marek Jarosz.

Kolejny turniej Grand Prix zaplanowano na weekend 26-27 maja.

fot. Artur Wolankiewicz / MCS Bełchatów

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706219 odwiedzin