ZaDyszka biegnie dla Marcina z Łękawy

2018-05-02 07:42:28

ZaDyszka biegnie dla Marcina z Łękawy

"Biegniemy dla Marcina" - pod takim hasłem odbędzie się już w niedzielę V Gminna ZaDyszka. Charytatywny charakter biegu to już tradycja w Gminie Bełchatów. Tym razem beneficjentem dochodu z biegu będzie 19-letni Marcin z Łękawy.

Gminna ZaDyszka to od początku połączenie rywalizacji sportowej, biegowej rekreacji w masowym wydaniu oraz charytatywnego celu. Od początku dzięki organizacji biegu można pomóc osobom potrzebującym wsparcia z terenu Gminy Bełchatów. Nie inaczej będzie i teraz.

- Pomagamy, pomagamy i jeszcze raz pomagamy - mówi Kamil Ładziak, wójt Gminy Bełchatów. - Przede wszystkim ZaDyszka wspiera osoby najbardziej potrzebujące. W tym roku zbieramy pieniądze na wózek inwalidzki dla młodego łękawianina. Cel charytatywny to tylko jeden z celów, jakie chcemy osiągnąć. Dzięki biegom czy marszowi nordic walking dbamy o zdrowy styl życia. Wiem, że są takie osoby, które na co dzień nie startują w biegach, ale na ZaDyszkę zawsze się szykują - podkreśla.

W tym roku cały dochód z ZaDyszki przeznaczony zostanie na rzecz 19-letniego Marcina z Łękawy. Chłopiec od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa, przeszedł m.in. zabieg implantacji zastawki komorowo-otrzewnej oraz prostowania prawej stopy. U Marcina zdiagnozowano również epilepsję.

Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim. Ten, który służył mu do tej pory, jest już niewystarczający. Jest szansa, aby spełnić marzenie Marcina o nowym wózku inwalidzkim przystosowanym do jego potrzeb. Byłby to specjalistyczny sprzęt wykonany na specjalne zamówienie i mógłby służyć latami.

Pomóc Marcinowi można na dwa sposoby. Pierwszy to wzięcie udziału w ZaDyszce i opłacenie "startowego", które w całości przeznaczone jest dla chłopca. Drugi sposób przeznaczony jest dla tych, którzy nie wystartują w biegach czy marszu nordic walking. Na miejscu kwestować będą wolontariusze, których będzie można spotkać z puszkami na placu przy Szkole Podstawowej w Kurnosie Drugim.

Przypomnijmy, że V Gminna ZaDyszka wystartuje już w niedzielę, 6 maja. Więcej o biegu przeczytaj [TUTAJ].


463.jpg

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706209 odwiedzin