V Gminna ZaDyszka już w najbliższą niedzielę

2018-05-01 00:42:25

V Gminna ZaDyszka już w najbliższą niedzielę

Gminna ZaDyszka w Kurnosie Drugim odbędzie się już po raz piąty. W niedzielę, 6 maja będzie więc okazja do małego jubileuszu. Tradycyjnie to impreza przeznaczona dla amatorów biegania i marszu nordic walking. Startujący uczestnicy, wzorem lat poprzednich wspierać będą cel charytatywny. Co roku dochód z imprezy w całości przeznaczony jest dla konkretnej osoby niepełnosprawnej.

Gminna ZaDyszka znów ściągnie do Kurnosa Drugiego setki biegaczy. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 400 zawodników i dla takiej ilości zagwarantowane są miejsca na liście startowej. 60 pakietów w marszu nordic walking, 100 w biegu krótszym i 240 w biegu długim rozeszło się jak świeże bułeczki. Za pośrednictwem platformy www.e-gepard.eu osiągnięto już limit zgłoszeń. Ci, którzy nie zdążyli się zarejestrować będą musieli liczyć na szczęście i przed samym biegiem zgłosić się do biura zawodów - może zwolni się miejsce. To pokazuje, że rozgrywany już po raz piąty bieg cieszy się niesłabnącym, a ciągle rosnącym zainteresowaniem.

461.jpg

Gminna ZaDyszka to nie tylko zawody dla wprawionych biegaczy. Tradycyjnie organizatorzy nie zapominają o najmłodszych. Impreza rozpocznie się w samo południe biegiem krasnali. Mogą w nim wystartować dzieci do 6 roku życia. Każdy maluch dostanie pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

Później tradycyjnie już wspólna rozgrzewka i start biegów oraz marszu. Ci, którzy wolą krótszy dystans mogą wystartować w biegu na 3400 metrów. Zawodnicy z większą wytrzymałością pobiegną na dystansie nieco ponad 10 kilometrów. W przypadku biegów prowadzone będą klasyfikacje open oraz podział na kategorie wiekowe. Miłośnicy marszu nordic walking będą mieli natomiast do pokonania dystans 6800 metrów. Tu będzie tylko klasyfikacja open.

Trasa ZaDyszki jest już tradycyjna. Start przy Szkole Podstawowej w Kurnosie Drugim w kierunku Borek i Nowego Światu. Każda pętla kończyć się będzie przy szkole. Jedno okrążenie liczy 3400 metrów. W związku z biegiem ruch samochodowy w Kurnosie Drugim będzie ograniczony w godzinach od 12.00 do 14.30. Kierowców przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do kibicowania biegaczom.

Na wszystkich uczestników czekają pakiety startowe, których zawartość na razie jeszcze owiana jest tajemnicą, ale biorąc pod uwagę poprzednie edycje imprezy można spodziewać się ciekawych gadżetów. Dodatkowo każdy uczestnik, niezależnie od osiągniętych wyników, otrzyma pamiątkowy medal wykonany specjalnie na tę imprezę.

Na ZaDyszkę od dłuższego czasu szykują się również Kurnosianki. Członkinie zespołu co prawda nie wystartują w żadnej z konkurencji, ale za to przygotowują specjalny repertuar, którego będzie można posłuchać podczas koncertu przed szkołą. Atrakcji będzie jednak znacznie więcej. Gry i zabawy dla dzieci czy food truck.
Organizatorzy imprezy zapewniają miejsca parkingowe nieopodal szkoły, możliwość skorzystania z pryszniców w placówce oraz dobrą zabawę.

Widzimy się 6 maja w Kurnosie Drugim. W samo południe!

460.jpg

Artykuł dodał: Materiał promocyjny

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706213 odwiedzin