Krystian Gortat z brązowym medalem

2017-06-16 13:03:05

Krystian Gortat z brązowym medalem

Na początku czerwca w Lublinie odbył się Puchar Europy, w którym wzięło udział blisko 400 zawodników z całej Europy. Bełchatowski klub "Knock-Out Team Bełchatów" reprezentował Krystian Gortat, który jest jednocześnie trenerem, jak i zawodnikiem.

Gortat po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją pachwiny oraz zmianą klubowych barw powrócił do rywalizacji na arenie międzynarodowej. - Problem z nogą trwał bardzo długo. W okresie przygotowawczym w szczególności po treningach technicznych, gdzie mocniej używałem nóg czułem, że blokuje mi się pełen zakres nogi. Bałem się, że jadąc na puchar w pewnym momencie kontuzja będzie przeszkadzać w takim stopniu, że nie będę mógł pokazać się z jak najlepszej strony. Cieszę się, że nic się nie wydarzyło i mogłem skupić się na startach - tłumaczy brązowy medalista Pucharu Europy.

O podium Gortat walczył w dwóch konkurencjach. W pierwszej z nich, układy stopni mistrzowskich 2 DAN, wywalczył brązowy medal pokonując Rosjanina i reprezentanta Izraelu. W walkach, w kategorii do 70 kg, po bardzo kontrowersyjnym wyniku i punktacji sędziów musiał uznać wyższość zawodnika ze Szwecji.

Brązowy medal jest pierwszym krążkiem w historii młodego bełchatowskiego klubu. Jak zapowiada trener Knock-Out Team Bełchatów to dopiero początek. - Okres wakacyjny dla mnie jest okresem przygotowawczym, a dla moich adeptów odpoczynkiem. Przygotowania rozpoczniemy już we wrześniu. Równocześnie ze startem kolejnego sezonu ogłosimy nabór do grup początkujących.Zapraszamy młodzież szkolną oraz dorosłych - mówi zadowolony Krystian Gortat.

fot. Archiwum prywatne

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 657289 odwiedzin