Medale Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do w Poznaniu

2018-04-24 17:57:59

Siedem medali wywalczyli reprezentanci Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ITF i eliminacjach mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się w Poznaniu.

W zawodach wzięło udział 147 zawodniczek i zawodników z ośmiu klubów z województw łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Osiemnastoosobową ekipę wystawił trener Wiktor Karnawalski z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do. Młodzicy (11 – 13 lat) startowali w dwóch konkurencjach, układy formalne i techniki specjalne, natomiast juniorzy (17 – 18 lat) i juniorzy młodsi (14 – 16 lat) dodatkowo w walkach.

W kategorii młodziczek najlepiej zaprezentowała się 13-letnia  Magdalena Kulbat, która zdobyła dwa złote medale. Bełchatowianka okazała się najlepsza w konkurencji układów młodziczek powyżej 5 kup, oraz w technikach specjalnych (startowało 35 zawodniczek). Dzięki temu Magda zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki zawodów.

448.jpgMagdalena Kulbat na najwyższym i Anna Ambrozik na trzecim stopniu podium

Również w kategorii układów młodziczek powyżej 5 kup medal wywalczyła inna zawodniczka z BAT - 11-letnia Olena Papuga, która sięgnęła po brązowy medal w tej konkurencji, wygrywając dwa pojedynki. W trzecim, finałowym ustąpiła tylko swojej koleżance - Magdzie Kulbat.

Brąz wywalczyła także kolejna młodziczka z Bełchatowa - Natalia Szala, która była trzecia w kategorii układów młodziczek 7 – 6 kup. Świetny występ zaliczyła także Anna Ambrozik (11 lat), która „wyskakała” brązowy medal w technikach specjalnych młodziczek (35 zawodniczek).

W „starszej” kategorii, juniorek młodszych, świetny występ zanotowała Natalia Majchrzak (14 lat), która okazała się niepokonana w walkach do 46 kg.

449.jpgNatalia Majchrzak ze złotym medalem

- Jest to pierwszy sezon, w którym Natalia walczy na matach Taekwon-Do, a mimo to po raz drugi w tym sezonie zdobywa złoty medal w swojej kategorii - podkreśla Wiktor Karnawalski, trener BAT. - Natalia wygrywając dwa turnieje z rzędu zapewniła sobie kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 18-20 maja tego roku - dodaje.

Wśród juniorów młodszych kwalifikacje do Mistrzostw Polski zapewnił sobie także Kacper Broś, który wywalczył srebrny medal w walkach -70 kg.

Kacper Broś na drugim stopniu podium

W pierwszym turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, który odbył się 17 marca w Tomaszowie Maz., kwalifikacje do tych mistrzostw zapewniły sobie: Natalia Ciążyńska, Zuzanna Angerman, Aniela Lewandowska, Agnieszka Szpak, Zuzanna Gacek, Zuzanna Maciejewska.

Mistrzostwa kraju dla juniorów młodszych odbędą się 11-12 maja w Nowej Rudzie, a dla juniorów 18-20 maja w Kłobucku.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 658392 odwiedzin